ISSN 1335-8715

12-02-2011   Andrej Fandák   Komentáre   verzia pre tlač

Prečo už demokracia nie je cool?

Je málo spoločenských zriadení, ktoré sú tak spochybňované ako demokracia. A pri tom demokracia ako spôsob spravovania spoločnosti momentálne valcuje všetko navôkol. Aj režimy, ktoré ako demokratické nemôžeme v žiadnom prípade charakterizovať, si to netrúfnu prezentovať navonok a vymýšľajú všeliaké eufemizmy s prívlastkami.

Reakcia na príspevok

RE: čo je to DEMOKRACIA ?
autor: Alfonz
pridané: 09-03-2011 12:06


To sa neda takto zjednodusovat. To, co si tu popisal je taky primitivny typ anarchie - kazdy si robi co chce. Demokracia ako vlada ludu znamena aj dohody - co bude dovolene a co uz nie a podobne. Takze dovedene do konca je demokracia odsuhlasena vlada vacsiny nad mensinou. Ale kedze tych mensin je vela - ekonomicke, sexualne nabozenske, kulturne a pod., kazdy sme aj castou nejakej mensiny takze kazdy mame v niektorej oblasti pocit ze demokracia ako vlada ludu nefunguje, lebo ved aj my sme lud a keby bolo na nas, toto nechceme. Takze na nejaku povodnu abstraktnu "cistu demokraciu" sa v praxi, ked je chceme uviest do zivota, postupne nabaluju dalsie "normy" (svojim sposobom jej obmedzenia) z oblasti moralky, etiky, tolerancie .... a z mnohych dalsich - co v konecnom dosledku vedie k tomu, ze tych demokracii je viac a vzajomne sa dost lisia - niektore pre ich niektorych "uzivatelov" ako demokracia vobec nevyzeraju, niektore su take, ze je otazne, ci su to este demokracie a nakoniec vznikaju take otazky ako - Preco uz demokracia nie je cool alebo "Co je to vlastne ta demokracia.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group