ISSN 1335-8715

12-02-2011   Andrej Fandák   Komentáre   verzia pre tlač

Prečo už demokracia nie je cool?

Je málo spoločenských zriadení, ktoré sú tak spochybňované ako demokracia. A pri tom demokracia ako spôsob spravovania spoločnosti momentálne valcuje všetko navôkol. Aj režimy, ktoré ako demokratické nemôžeme v žiadnom prípade charakterizovať, si to netrúfnu prezentovať navonok a vymýšľajú všeliaké eufemizmy s prívlastkami.

Reakcia na príspevok

RE: Abolutne suhlasim.
autor: Krtko
pridané: 16-02-2011 21:30


Hmm, celkom zaujimava myslienka. Ja sice "obnoziam" humanytnych vied absolutne nerozumiem (takze neviem preco tomu tak je) - ale obcas sa stretnem s neuspesnym projektom (5%), ktoreho vysledok je ten, ku ktoremu si dospel (az teraz som si to uvedomil) :)
.
Vo vseobecnosti su projekty na kotre riadim akousi mnozinou kolektivnej dohoty (vela kompromisov, hadok a niekedy aj kriku).
.
Obcas sa ale stane, ze kazdy (vedenie) chce presadit tu svoju myslienku (alebo postup) a projekt sa zabolkuje (vedenie nie je schopne realizacie) aj na niekolko mesiacov. Vtedy sa bud na projekt zabudne (ak nie je potrebny), ale sa najde niekto, kto je autoritativne schopny problem vyriesit.
.
Vacsinou sa riesi tak, ze vedeniu sa nepredkladaju veci na schvalenie, len sa posiela sprava o postupe prace a potreby alokacie zdrojov.
.
Vedenie je rado, ze sa nasiel este niekto neznechuteny, kto zoberie za vsetko zodpovednost a ten co riadi projekt v krize zasa ma natolko volne ruky, ze dokaze skutocne projekt nafazovat a dotiahnut do uspesneho konca... a to len vdaka tomu, ze sa vytratila diskusia a nastolila sa diktatura...
.
Osobne davam ludom v tyme volno do doby, kym nenastanu problemy (alebo problemy nezacnem vetrit a zavetujem riesenie). V krize, ale v postate kazde rozhodnutie prechadza cezomna. Tento stav je vhodny lebo clovek zjednodusi procesy (sam nie je schopny ponat vsetky detaily komplexneho problemu). Akonahle sa situacia zlepsuje, znova uvolnujem riadenie a v podstate sa stahujem a staram skor o vysledok ako taky, nez o detaily (ktore maju nastarosti ini).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group