ISSN 1335-8715

04-10-2010   Andrej Fandák   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Na Cigánsku nôtu

Rómovia ako etnikum neustále pútajú pozornosť médií. Dá sa povedať, že v každej krajine, kde sa objaví nadkritické množstvo Rómov, sa časom stanú mediálnou témou. Keď na slovenskom spravodajskom portále spomenieme Rómov v titulke nejakého článku, tak šanca prepracovat sa v rebríčkoch čitatelnosti na popredné miesta je vysoká, aj v prípade nízkej kvality samotného textu. A to nehovoriac o diskusiách pod článkom, ktoré musia byť častokrát zrušené, lebo emócie prekročia publikovateľnú hranicu.

Reakcia na príspevok

RE: Preco romovia a nie cigani?
autor: preco
pridané: 05-11-2010 8:00


Prosim Vas, slovaci sa bezne buria, ak madari spominaju Felvidek. Podla Vasej logiky by to malo byt ok, vsak tento nazov fungoval dlhe starocia.

Nevidim nic zle, ak sa sebe vlastny nazov etnika alebo inej skupiny ludi zauziva a ostatne etnika alebo ine skupiny ludi to akceptuju.

Napriklad dnes uz dusevne chorym nehovorime ze su kreteni, debili a podobne. Dovod? Toto povodne pomenovanie ziskalo casom hanlive konotacie a z ucty k chorym a k ich rodinnym prislusnikom sme opustili prax, kedy sa bezne aj maloleti oznacovali za kretenov a imbecilov. Vadi Vam to?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group