ISSN 1335-8715

04-10-2010   Andrej Fandák   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Na Cigánsku nôtu

Rómovia ako etnikum neustále pútajú pozornosť médií. Dá sa povedať, že v každej krajine, kde sa objaví nadkritické množstvo Rómov, sa časom stanú mediálnou témou. Keď na slovenskom spravodajskom portále spomenieme Rómov v titulke nejakého článku, tak šanca prepracovat sa v rebríčkoch čitatelnosti na popredné miesta je vysoká, aj v prípade nízkej kvality samotného textu. A to nehovoriac o diskusiách pod článkom, ktoré musia byť častokrát zrušené, lebo emócie prekročia publikovateľnú hranicu.

Reakcia na príspevok

RE: Preco romovia a nie cigani?
autor: dafyduck
pridané: 04-11-2010 10:23


ono je to tak so vsetkymi problematickymi mensinami. nielen taky znamy pripad neggers - african americans, ale islandsky kamarat mi povedal, ze aj eskimakom treba v gronsku a dansku hovorit inuiti.
podla mna to dost suvisi s celkovou neschopnostou dnesnej spolocnosti priamo pomenovat problem. ked si clovek vypocuje seliakych tych splnomocnencov pre romske otazky, tak ti tiez tak nejak surfuju okolo, vymyslaju vyrazy typu 'socialne vylucene spolocenstva' a premenovavaju ciganov na romov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group