ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: Aj môj názor
autor: vilo
pridané: 21-10-2010 13:57


Nuz, vazit si Tisa, to chce silny zaludok. A len tak na okraj, Tiso uz musel vediet v roku 1942 ze udel Zidov nebude "neisty" ako ty hovoris, ale musel vediet s istotou, ze co ich caka. Pripominam to tu aj na inom mieste, ze v lete roku 1941 Madari vyviezli cca 20.000 Zidov do pohranicneho pasma Ukrajiny, ktore bolo uz pod ich a nemeckou kuratelou, resp. islo o obsadene uzemie. Islo o Kamenec Podolskij. Nemci tu brutalne povrazdili cca 18.000 Zidov, zvysok vratili do Madarska, nakolko islo o ich obcanov. Ostatni, povrazdeni Zidia boli statnymi obcanmi okolitych statov, ktori utiekli do Madarska. Tato deportacia bola prva velka v Europe a najmasovejsia v tom obdobi, co sa vrazdenia tyka. Zdvihla sa velka vlna odporu, o com urcite museli vediet vsetky hlavy (minimalne) susednych statov. Ak nie, tak to boli idioti, resp. vrahovia, ktorych si urcite nemoze vazit ziaden normalny a slusny clovek.
http://www.holocaust-history.org/hungarian-photos...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group