ISSN 1335-8715

04-10-2010   Andrej Fandák   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Na Cigánsku nôtu

Rómovia ako etnikum neustále pútajú pozornosť médií. Dá sa povedať, že v každej krajine, kde sa objaví nadkritické množstvo Rómov, sa časom stanú mediálnou témou. Keď na slovenskom spravodajskom portále spomenieme Rómov v titulke nejakého článku, tak šanca prepracovat sa v rebríčkoch čitatelnosti na popredné miesta je vysoká, aj v prípade nízkej kvality samotného textu. A to nehovoriac o diskusiách pod článkom, ktoré musia byť častokrát zrušené, lebo emócie prekročia publikovateľnú hranicu.

Reakcia na príspevok

A co tak misie ?
autor: Alfonz
pridané: 17-10-2010 18:12


Dobry clanocek a prekvapujuco rozumna diskusia. Clanok sa mi paci preto, lebo prakticky zdovodnuje extremne rozlisne pristupy ku problematike a dava pravo na svoj nazor obidvom stranam. Kto zil niekedy v priamom kontakte s romskym etnikom a sucasne ma skusenosti s "akademickymi" obhajcami jeho spravania vie o com je rec.
Riesenie vo forme znizenia minimalnej mzdy ma nieco do seba, aj ked by si vyziadalo podrobnejsi rozbor a jeho aplikacia spojenie s dalsimi nastrojami. Kazdopadne stoji za uvahu.
Ale vlastne chcel som o inom. Mame obdobie krestanskych misii a romsku tematiku som zatial v ramci nich nezachytil. Preco nasi cirkevnici nenasmeruju pozornost svojich charitativnych cinnosti a misijnych akcii do slovenskch romskych osad ? Nezasluzia si viac pozornosti ako misie v Kazachstane, na Ukrajine, v africkych a azijskych krajinach ? Vieme rec, pozname problematiku, dojazd z farskych uradov je mozny v ramci niekolkych minut alebo hodin. Nie su misie v dalekych exotickych krajinach mrhanim prilezitosti na ovela uzitocnejsiu a potrebnejsiu pracu ?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group