ISSN 1335-8715

04-10-2010   Andrej Fandák   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Na Cigánsku nôtu

Rómovia ako etnikum neustále pútajú pozornosť médií. Dá sa povedať, že v každej krajine, kde sa objaví nadkritické množstvo Rómov, sa časom stanú mediálnou témou. Keď na slovenskom spravodajskom portále spomenieme Rómov v titulke nejakého článku, tak šanca prepracovat sa v rebríčkoch čitatelnosti na popredné miesta je vysoká, aj v prípade nízkej kvality samotného textu. A to nehovoriac o diskusiách pod článkom, ktoré musia byť častokrát zrušené, lebo emócie prekročia publikovateľnú hranicu.

Reakcia na príspevok

RE: socialny stat - antikrist
autor: gofry
pridané: 15-10-2010 19:00


To znamená len toľko, že sa dôchodcovia nechali opiť rohlíkom a nie sú schopní kriticky uvažovať. Dôchodky sa zvyšujú každý rok zo zákona už od čias Dzurindu. Trinásty dôchodok je ako dať niekomu rybu miesto vytvorenia podmienok na samostatné rybárenie.

Bavíme sa o cigánoch, nie o tvojom kamarátovi zo Spiša (predpokladám, že nie je cigánom). Ako som písal, pochybujem, že by cigáni stáli o nejakú spoločenskú prestíž alebo o stabilné zamestnanie. Momentálne stoja najmä o čo najvyššie dávky a aby nemuseli nič robiť.

Loajalita sa nedá vynútiť, tú si treba zaslúžiť. Podobne afganistan - keď proste odmietnu ísť, tak čo urobíš? Pošleš ich do basy? To sme si nijak nepomohli.

Jediným riešením je začať sa k nim chovať ako ku komukoľvek inému - spácha zločin? Žiadne "môže za to spoločnosť, musím mu pomôcť nalievaním peňazí do chrtánu" ale pekne zločin = trest. Odoberanie dávok ak sú používané na kúpu alkoholu/drog/cigariet/hazardu a pod.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group