ISSN 1335-8715

04-10-2010   Andrej Fandák   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Na Cigánsku nôtu

Rómovia ako etnikum neustále pútajú pozornosť médií. Dá sa povedať, že v každej krajine, kde sa objaví nadkritické množstvo Rómov, sa časom stanú mediálnou témou. Keď na slovenskom spravodajskom portále spomenieme Rómov v titulke nejakého článku, tak šanca prepracovat sa v rebríčkoch čitatelnosti na popredné miesta je vysoká, aj v prípade nízkej kvality samotného textu. A to nehovoriac o diskusiách pod článkom, ktoré musia byť častokrát zrušené, lebo emócie prekročia publikovateľnú hranicu.

Reakcia na príspevok

RE: Segregacia
autor: dafyduck
pridané: 14-10-2010 11:40


prave preto, ze romovia su ludia ako hocikto ini, tak nizsia mzda je ich dolezita zbran (dajme tomu, ze slovo 'jedina zbran' je trochu prehnane, ked ta tak irituje). ja vychadzam z vlastneho prikladu; ako absolvent prestiznej slovenskej vysokej skoly som bol v situacii, ked som nemohol konkurovat uz etablovanym zamestnancom. Zamestnal som sa za nizsiu mzdu a nadobudol som znalosti a zrucnosti, ktore mi nasledne pomohli ziskat lepsie ohodnotenu pracu - takto fungovali vsetci moji spoluziaci.

problematicki romovia (ti z osad) nebudu nikdy prichadzat na pracovny trh vzdelani. nie preto, ze by boli postihnuti, ale v prostredi, v ktorom vyrastaju sa vzdelaniu jednucho nedava priorita. ty mi budes tvrdit, ze ked sa zavedu nejake administrativne opatrenia, tak sa to da zmenit, ale ja som k tomu skepticky a tu sa asi nezhodneme.

neromska majorita zase bude mat vzdy predsudky, preco to tak je, som sa snazil nacrtnut v clanku. ty si myslis, ze treba vytvorit noveho cloveka bez predsudkov, ale ja neverim, ze by to mohlo byt uspesne a podla mna by to mohlo viest k roznym skratovitym reakciam na oboch stranach (aj romovia maju urcite predsudky voci nam) a tu sa asi tiez nezhodneme.

takto by som to pojal.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group