ISSN 1335-8715

04-10-2010   Andrej Fandák   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Na Cigánsku nôtu

Rómovia ako etnikum neustále pútajú pozornosť médií. Dá sa povedať, že v každej krajine, kde sa objaví nadkritické množstvo Rómov, sa časom stanú mediálnou témou. Keď na slovenskom spravodajskom portále spomenieme Rómov v titulke nejakého článku, tak šanca prepracovat sa v rebríčkoch čitatelnosti na popredné miesta je vysoká, aj v prípade nízkej kvality samotného textu. A to nehovoriac o diskusiách pod článkom, ktoré musia byť častokrát zrušené, lebo emócie prekročia publikovateľnú hranicu.

Reakcia na príspevok

RE: Segregacia
autor: jj
pridané: 14-10-2010 10:30


Nuz, aj ked od cloveka co navrhuje zrusenie minimalnej mzdy je kritika za nedostatok inovativnosti a originality zvlastna a aj ked by som bol rad za trosku obsirnejsiu reakciu, co by sa vyjadrila ku vsetkemu, tak panboh zaplat za toto.

Cize...

a) ja som nemal tou vetou (ano, bola to jedna veta) ambiciu vyriesit cely problem, ale len upozornit na absurdnost tvojich tvrdeni, ze samotne znizenie minimalnej mzdy niecomu pomoze. nepomoze. o rieseni problemu sa samozrejme napisali cele knihy a studie, ale domnievam sa, ze vzhladom na obsah tvojho clanku nezaskodilo takymto sposobom ukazat na vzdialenost v akej je tvoje riesenie od odbornej diskusie.

b) ja si nerobim narok na akusi inovativnost. su predsa koncepty, ktore maju velku sancu na uspech, ale jednoducho sa musia vykonavat-nakoniec, dost ludi na nich pracovalo. neviem, co je na tom nepochopitelne. to, ze ide o nefungujuce opatrenia si si podla mojej mienky vycucal z prsta a odporucam rozhovor s nejakym terennym pracovnikom, ktory vie ukazat na konkretne osady a osudy, kde sa zivot zmenil - napokon, v diskusii na tyzdni to je tiez.

c) kvalitna vzdelavacia infrastruktura - ak si pod tym opat nevies nic predstavit, tak to su budovy skol, moznost dopravy k nim, ucebne pomocky, kvalitne osnovy, dobre zaplateni ucitelia a pod. hospodarska politika - http://sk.wikipedia.org/wiki/Hospod%C3%A1rska_politik... - mimochodom, zrusenie minimalnej mzdy je prave opatrenim hospodarskej politiky.

Ja viem, ja viem, mozes teraz pouzit tvoju oblubenu taktiku a velmi hlboko sa ma spytat, ze "co su to tie kvalitne osnovy" alebo "dobre zaplateni ucitelia". a ja ti napisem opat ramcovo, co su to kvalitne osnovy. a ty sa zase spytas, a ja ti napisem, a ty sa spytas, a nakoniec tu budeme velmi zaniete riesit, ci sa ma pytagorova veta ucit v 7om alebo 8om rocniku.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group