ISSN 1335-8715

04-10-2010   Andrej Fandák   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Na Cigánsku nôtu

Rómovia ako etnikum neustále pútajú pozornosť médií. Dá sa povedať, že v každej krajine, kde sa objaví nadkritické množstvo Rómov, sa časom stanú mediálnou témou. Keď na slovenskom spravodajskom portále spomenieme Rómov v titulke nejakého článku, tak šanca prepracovat sa v rebríčkoch čitatelnosti na popredné miesta je vysoká, aj v prípade nízkej kvality samotného textu. A to nehovoriac o diskusiách pod článkom, ktoré musia byť častokrát zrušené, lebo emócie prekročia publikovateľnú hranicu.

Reakcia na príspevok

RE: Segregacia
autor: dafyduck
pridané: 14-10-2010 10:13


fuha, si sa riadne rozohnil, ale mam taky dojem, ze viacmenej som v tom nevinne. dost mi to pripomina straw man argumentaciu - ja predsa nikde v clanku netvrdim, ze zrusenie minimalnej mzdy vyriesi romsky problem - to sisi sam vymyslel a teraz do toho mladis ako do slameneho panaka. ja len tvrdim, ze odstranenim byrokratickych tlakov na rast miezd (a to nie je iba minimalna mzda), by sa znizila nezamestnanost romskej mensiny, urcite by sa nevyriesil romsky problem (ten sa predsa vyriesi az ked sa vytvori 'kvalitna vzdelavacia infrastruktura a hospodarska politika', cize nikdy :) a neuveris, ale ja si tiez myslim, ze homosexuali by mali mat moznost adoptovat si deti.

Ten pripad s tou romskou upratovackou je typicky priklad toho ako nas predsudky obmedzuju, co som v clanku spomenul a prirovnal k pudu sebazachovy. tak ako kvoli nemu nestihnes lietadlo, tak analogicky neziskas dobreho zamestnanca iba kvoli farbe jeho pleti.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group