ISSN 1335-8715

04-10-2010   Andrej Fandák   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Na Cigánsku nôtu

Rómovia ako etnikum neustále pútajú pozornosť médií. Dá sa povedať, že v každej krajine, kde sa objaví nadkritické množstvo Rómov, sa časom stanú mediálnou témou. Keď na slovenskom spravodajskom portále spomenieme Rómov v titulke nejakého článku, tak šanca prepracovat sa v rebríčkoch čitatelnosti na popredné miesta je vysoká, aj v prípade nízkej kvality samotného textu. A to nehovoriac o diskusiách pod článkom, ktoré musia byť častokrát zrušené, lebo emócie prekročia publikovateľnú hranicu.

Reakcia na príspevok

RE: Segregacia
autor: jj
pridané: 13-10-2010 22:06


Len dodam, ze na strednu skolu, kde som chodil, chodievala upratovat pani, Romka. Bravala so sebou aj svoju dceru, kedze sa o nu v tom case zrejme nemal kto starat. Vacsina bielych piskujucich muzov so svojim "odmakam osmicku, zjem veceru co navarila zena a idem s kamaratmi na pivo/pozeram telku kym nezaspim" jej samozrejme nesiaha ani po clenky.

Ale co budeme ludi nutit "ignorovat" ich predsudky, no nie? Aj ked voci nej osobne nic nemame, naopak, mohli by sme si brat priklad, predsudky neklamu a podla nich ide o zlodejku co spava so svojim bratom a nedodrziava hygienu. Takze prepacte, mila pani, ale nebudeme Vas forsirovat tym co maju predsudky - skratka, spat do osady, kam podla predsudkov i tak patrite. Tam budete zit s dvanastimi "Vasimi", nebudete mat pristup k vode, elektrine, ci plynu ale NEBOJTE NIC - zrusime minimalnu mzdu a tak budete mat moznost sutazit na trhu prace tak spravne, po "lidlovsky".

V tejto krajine sa zial z luzy a vselijakych polovysinutych individuii casto robi benchmark, na ktory by sme mali pamatat, ked ideme cokolvek robit (tymto pozdravujem zastancov argumentu, ze homosexuali by nemali adoptovat deti, pretoze sa im budu spoluziaci smiat).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group