ISSN 1335-8715

04-10-2010   Andrej Fandák   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Na Cigánsku nôtu

Rómovia ako etnikum neustále pútajú pozornosť médií. Dá sa povedať, že v každej krajine, kde sa objaví nadkritické množstvo Rómov, sa časom stanú mediálnou témou. Keď na slovenskom spravodajskom portále spomenieme Rómov v titulke nejakého článku, tak šanca prepracovat sa v rebríčkoch čitatelnosti na popredné miesta je vysoká, aj v prípade nízkej kvality samotného textu. A to nehovoriac o diskusiách pod článkom, ktoré musia byť častokrát zrušené, lebo emócie prekročia publikovateľnú hranicu.

Reakcia na príspevok

RE: Vyberame
autor: gofry
pridané: 13-10-2010 14:57


Tých ľudia na východe, čo stavajú múry nevedú predsudky, ale konkrétna nepríjemná skúsenosť s konkrétnymi obyvateľmi.

Predsudky by to boli vtedy, keby si ľudia trebárs na západe postavili múr len preto, že v ich blízkosti vzniklo viacero cigánskych domov ale pritom by tí cigáni nezadali žiadny dôvod takýto múr stavať.

Predsudky sú napríklad aj to, keď osoba X označuje osobu Y za rasistu alebo xenofóba len preto, že si X postavil múr ako ochranu pred agresorom A, ktorý je zhodou okolností cigán. Tj. X má predsudky voči každému Y, ktorý sa iba bráni pred cigánom alebo cudzincom a pritom X vôbec neskúma príčinu konania Y.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group