ISSN 1335-8715

04-10-2010   Andrej Fandák   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Na Cigánsku nôtu

Rómovia ako etnikum neustále pútajú pozornosť médií. Dá sa povedať, že v každej krajine, kde sa objaví nadkritické množstvo Rómov, sa časom stanú mediálnou témou. Keď na slovenskom spravodajskom portále spomenieme Rómov v titulke nejakého článku, tak šanca prepracovat sa v rebríčkoch čitatelnosti na popredné miesta je vysoká, aj v prípade nízkej kvality samotného textu. A to nehovoriac o diskusiách pod článkom, ktoré musia byť častokrát zrušené, lebo emócie prekročia publikovateľnú hranicu.

Reakcia na príspevok

RE: Vyberame
autor: dafyduck
pridané: 12-10-2010 12:46


Pud sebazachovy nas napriklad obmedzuje tak, ze nelietame 200-kou po dialnici, ale nasledne nam ujde lietadlo vo Schwechate. Pud sebazachovy ti nedovoli svedcit proti mafianovi a ten je nasledne oslobodeny, este nejaky priklad?

Ked nastahuju nejaku romsku rodinu do panelaku niekde na sidlisku, tak tlacia na majoritu, aby ignorovala svoje predsudky voci romom. Bieli mozu nasledne reagovat skratovo - nieco na sposob Devinskej. ked ti po treti krat vykradnu pivnicu, tak to chces nejak efektivne riesit a nie sa len prizerat. Aj tie mury na vychode su viacmenej skratovyte jednanie ludi, ktorych vedu predsudky.

'odstranovanie diskriminacie na pracovnom trhu, vzdelanie a celkove zlepsovanie hospodarstva, ktore by generovalo pracovne mieste...' to je taky ten newspeak ala lucia nicholsonova, ktory dobre znie, ale nikto nevie co si pod tym konkretne predstavit.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group