ISSN 1335-8715

04-10-2010   Andrej Fandák   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Na Cigánsku nôtu

Rómovia ako etnikum neustále pútajú pozornosť médií. Dá sa povedať, že v každej krajine, kde sa objaví nadkritické množstvo Rómov, sa časom stanú mediálnou témou. Keď na slovenskom spravodajskom portále spomenieme Rómov v titulke nejakého článku, tak šanca prepracovat sa v rebríčkoch čitatelnosti na popredné miesta je vysoká, aj v prípade nízkej kvality samotného textu. A to nehovoriac o diskusiách pod článkom, ktoré musia byť častokrát zrušené, lebo emócie prekročia publikovateľnú hranicu.

Reakcia na príspevok

Vyberame
autor: jj
pridané: 11-10-2010 21:09


"Ak človeka zbavíme predsudkov ostane nám malé iracionálne dieťa, ktoré bezhlavo nasleduje hrkalku."

Co na to povedat:)...

"Iste, predsudky nás obmedzujú, rovnako ako nás obmedzuje pud sebazáchovy, alebo hlad.Ale v prípade, že nútime niekoho vzdať sa týchto motivácii môže to skončiť úplne skratovým správaním."

Opomeniem na chvilu, ze to prirovnanie je samo o sebe dost sexi. Pokial vsak ide napriklad o hlad, tak ten odstranujeme...najcastejsie jedlom. V akom zmysle nas pud sebazachovy obmedzuje? Ze nam brani znicit svoju existenciu? Ake skratove spravanie sprevadza odstranenie predsudkov? Akoze, ked niekto pochopi, ze Romovia su ludia, ze mu z toho prepne?:D

"Ale bohužiaľ ich jedinou zbraňou ako sa dostať na trh prace je nižšia mzda, ktorú by za svoju pracu požadovali. "

Ja som myslel, ze tymi zbranami su odstranovanie diskriminacie na pracovnom trhu, vzdelanie a celkove zlepsovanie hospodarstva, ktore by generovalo pracovne mieste...ale asi sa mylim, asi je zbranou Romov na vymanenie sa z pasce chudoby skutocne len zametanie fekalii za 30 centov na hodinu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group