ISSN 1335-8715

17-06-2010   Michal Drotován   Komentáre   verzia pre tlač

Voľby 2010 – správa o stave spoločnosti

Ak som pred štyrmi rokmi na tomto mieste hovoril o možnej alternatíve (v období krátko po voľbách do NR SR 2006) Smer-HZDS-SNS ako o extréme a lúzokracii, tentokrát v prípade črtajúcej sa koalície SDKÚ-DS-SaS-KDH-Most-Híd môžem povedať ako o nádeji pre Slovensko. Ta nádej sa zvyšuje pri pomyslení na skutočnosť, že prvýkrát od obdobia, keď zostavoval vládu Klement Gottwald (teda od roku 1946), môže vzniknúť kabinet bez komunistov resp. bývalých komunistov.

Reakcia na príspevok

A uz to zacina, stara pesnicka
autor: PM
pridané: 17-06-2010 3:16


"Nakoľko krídlo okolo Vladimíra Palka parlament opúšťa, je predpoklad, že parlament nebude stáť a padať na kultúrno-etických otázkach (čo by opäť pomohlo iba Robertovi Ficovi)."

Podla toho, co porozpraval vcera Figel tak mam obavu, ze male slovenske animozity sa nedaju z hlav asi ani vyoperovat.
Svet sa potaca stale na pokraji recesie, SK sa z periferie pohlo iba recami, Haitansky system cudzich korporacii, domacej bedace a par latifundistov doteraz len vlady konzervovali, nemame v rukach nic, len ochotu nemcov nieco kupit, ale najdolezitejsia tema je "kulturno-eticka otazka", ci skor zavdacenie sa biskupovi vo Vatikane.
Alebo je KDH silne pritahovane ponukou Smeru a malym vierolomnym prelomenim dohod o tom, ze si nebudu lidri na verejnosti odkazovat programove tezy, a tak Figel bud zvysuje svoju cenu, alebo pripravuje volicstvo na vladu so Smerom.

Pekne sa nam ta "zmena" rozbieha. Opakovanim starych animozit. Este prihodia nieco do ohna radikalni trockisti z OKS, neoliberali z SDKU a piata kolona v SaS. A Fico sa bude tesit na opakovanie volieb.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group