ISSN 1335-8715

26-03-2010   Andrej Fandák   Komentáre   verzia pre tlač

Majú kauzy zmysel?

Pred nejakým časom sa slovenská občianska pravica otriasla v základoch. Škandál stál hlavu jej lídra a dvojnásobného premiéra v jednej osobe a je dosť možné, že ďaľšiou konzekvenciou bude strata vedúceho postavenia medzi opozičnými stranami. Vrátil by som sa ešte raz k tejto udalosti, lebo podľa mňa celkom jasne identifikuje akým nesprávnym smerom sa uberá diskusia na Slovensku (a nielen na Slovensku).

Reakcia na príspevok

Čo Andrej Fandák nedomyslel
autor: MuadDib
pridané: 31-03-2010 23:15


... a nedotiahol do konca.

Je naozaj groteskné, ako sa autor snaží obhajovať štýl politiky SDKÚ-DS.

Takže po voľbách SDKÚ-DS "rezignovala na odborné spory a stavila práve na morálny rozdieľ medzi koalícou a opozíciou"...

Hahaha...! Odborné argumenty totiž ani nikdy nemali, ono vlastne nikdy nemali nič okrem plytkých opapagágovaných neoliberálnych poučiek, ešte aj predvolebné heslo museli prevziať od komunistov, čo je asi najväčší gól na našej politickej scéne za posledých 20 rokov. Vlastný gól. Najmä v kontexte toho, čo celý čas bliakali a hlavne toho, čo robili.

A tak im nezostalo nič iné ako postaviť svoju rétoriku na "morálnych rozdieloch", teda na nekonečnom vyrevúvaní "pravica je dobrá-dobrá-dobrá", a "ľavica je zlá-zlá-zlá" a ešte prípadne "populistická", pričom aj ich výsledky odrážajú ich duchovnú vyprázdnenosť prejavujúcu sa aj neznalosťou pojmu "populizmus". Svoj pravicový folklór občas dopĺňali infantilnými riekankami na tému "sociálnosť a "sociálny".
Je to taká fraška, ako keď sa negramotný snaží kritizovať niekoho iného, že občas urobil aj pravopisnú chybu.

Celý čas tak tá (škodiaca) "skupinka" demoralizovaných pravicových babrákov nerobila nič iné, len všetko bezducho kritizovala a bľabotala svoje obohrané pesničky.
Vlastne len 1 raz dokázala prísť s alternatívnym návrhom. Začiatkom minulého roka prišla s návrhom na zníženie daní na 16 %, čo by bolo zaručenene vyvolalo katastrofálny rozvrat verejných financií (aj samosprávnych), kolosálny schodok štátneho rozpočtu a nehorázne prudký rast zadlženia a prepad celej krajiny.
A toto, prosím pekne, tí ekonomickí analfabeti navrhovali vo chvíli, keď všetky ostatné štáty v podobnej situácii dane buď už zvyšovali, alebo o tom aspoň uvažovali.
Ich návrh kritizovali aj prakticky všetci seriózni ekonómovia.
Lenźe tí pravicoví tupci boli neoblomní, zanovito na tom trvali a kvôli tomu dokonca odsabotovali aj Radu pre hospodársku krízu.
Napokon, po zhruba 1/4-roku museli aj oni uznať, že by to nepomohlo... a svoj návrh potichučky stiahli.
Chvalabohu, že mali len 1 a chvalabohu, že v čase krízy sa ocitli v opozícii.

Autor sa však decentne snaží vyhýbať a v podstate obchádza celú podstatu problematiky, hoci o nej niečo tuší...

Jediným kritériom efektivity využívania €-fondov je miera ich vyčerpania, minutia. Či sa minú na niečo užitočné, lebo sa len tak bohapusto predrbú na absurdné reklamné kampane a ešte absurdnejšie logá, už nie je vôbec podstatné.
V podstate... tak trochu zjednodušene by sa dalo povedať, že ide o tenkú hranicu medzi čo najväčším predrbaním, ale zase "legálnym predrbaním", teda takým, ktoré ešte EK uzná a uhradí.

Mimochodom, samozrejme, k emisným kvótam sme prišli administratívnym opatrením OSN. A najväčšou hanebnosťou bolo to, že sme nerokovali priamo s vládami, ale s kapitalistami. (A tí sú, ako už všetci dobre vieme, iba parazitmi. Aj tu sa to naplno prejavilo.)
Nie je to však ani zďaleka taká "zlodejina" ako odpredaj SPP za 8 — 10-ročný zisk.

Napodiv, riešenie nie je vôbec také jednoduché.
A problémom naozaj nie je nejaký "obézny štát".

Samozrejme, pre kapitalistov je riešenie veľmi jednoduché: odobrať sa do Somálska a lízať tam zadok miestnemu warlordovi.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group