ISSN 1335-8715

28-01-2010   Martin Vančo   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Je slovenský volič pravicový alebo ľavicový?

V každej mladej demokracii trvá voličom nejaký čas, kým sa identifikujú s určitou politickou ideológiou a začnú ňou podmieňovať svoju voľbu. Životnosť politickej strany závisí na tom, či sa s jej identitou dokáže stotožniť dostatočný počet voličov. Dokázal sa po dvadsiatich rokoch existencie demokracie na Slovensku slovenský volič viac stotožniť s pravicovou alebo ľavicovou ideológiou?

Reakcia na príspevok

ej veru veru
autor: utopeny vodnik
pridané: 19-02-2010 1:10


Tazko je v nasom kocurkove vobec sa pokusat o nejaku analyzu politickej sceny ked je vacsinou tvorena roznymi patologickymi prvkami.

Tie nase organizovane zlocinecke skupiny nazyvane niekedy politickymi stranami su totiz zvacsa nefalsovanymi zbojnickymi druzinami stojacimi za jednym vodcom ktory ten-ktory spolok vyrobil ako osobny vytah k moci a bez ktoreho dlho nevydrzia - a to je nielen muftiho a slokotia parta, ci vselijake potulne anakondy a ruskoty, ale aj ficiak s mikimauzom (premierska SDKu)... a teraz to, zda sa, ide zopakovat sulin... z tohto pohladu najlepsie vychadzaju nasi fundamentalisticki talibanci ktori maju aj nejaku zakladnu a kde carko nemal problem normalne civilizovane odovzdat zezlo dalej.

Proste politicky sme stale niekde medzi otrokarskym a feudalnym systemom, takze nejake civilizovanejsie kriteria, trebars pravolavost ci konzervoliberalnost, zlyhavaju uz z principu. Skor sa hodia take pojmy ako car-batuska (aka otec vlasti), atamani a ich vazali, dvorni sasovia, a aj panovnikovi astrologovia a vestice.

Bolo by to aj smiesne keby to nebolo take smutne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group