ISSN 1335-8715

28-01-2010   Martin Vančo   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Je slovenský volič pravicový alebo ľavicový?

V každej mladej demokracii trvá voličom nejaký čas, kým sa identifikujú s určitou politickou ideológiou a začnú ňou podmieňovať svoju voľbu. Životnosť politickej strany závisí na tom, či sa s jej identitou dokáže stotožniť dostatočný počet voličov. Dokázal sa po dvadsiatich rokoch existencie demokracie na Slovensku slovenský volič viac stotožniť s pravicovou alebo ľavicovou ideológiou?

Reakcia na príspevok

RE: politika
autor: Závažný
pridané: 02-02-2010 18:12


Nikto nie je dokonaly. Plati to pre jednotlivcov aj organizacie. Dokonale su iba predstavy na zaklade nedokonalych pristupov. Co nam teda ostava, je konat na zaklade skusenosti uspesnych, pokial nie je ohrozeny nas zivot. Vtedy treba skusit hocico systemovo, ci nesystemovo.
Uplnou hlupostou by vsak bolo podriadovat sa cudzej ideologii ked nam to nevyhovuje. Tak to vyzera, ze vsetky fungujuce spolocnosti su zalozene na vlastenectve. Od USA, cez Cinu, Svajciarsko, Singapur, atd. Na druhej strane su krajiny ako Afganistan, Haiti ci Somalsko kde je krajina rozbita, rozlozena a neuspesna. To neznamena, ze neexistuju vynimky nacionalizmu v neuspesnej krajine.
No a zrejme my na Slovensku sme vynimkou medzi silne vlasteneckycmi a uspesnymi krajinami. Povazujem Slovensko za uspesnu krajinu kvoli clenstvu v OECD a relativnych spolocensko-ekonomickych vysledkoch. Je to vsak kvoli mladosti nasej samostatnosti. Plati to u vacsine novo-nezavislych krajin. Dokonca aj Britska koruna bola popularnejsia ako nezavislost po 20 rokov existencie USA.
My kracame tym istym smerom. Uvedomuju si to vsetky strany. S vynimkou SNS trosku neskoro. Preto ma SNS naskok a preto preziva rozne problemy, casto samo sposobene.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group