ISSN 1335-8715

28-01-2010   Martin Vančo   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Je slovenský volič pravicový alebo ľavicový?

V každej mladej demokracii trvá voličom nejaký čas, kým sa identifikujú s určitou politickou ideológiou a začnú ňou podmieňovať svoju voľbu. Životnosť politickej strany závisí na tom, či sa s jej identitou dokáže stotožniť dostatočný počet voličov. Dokázal sa po dvadsiatich rokoch existencie demokracie na Slovensku slovenský volič viac stotožniť s pravicovou alebo ľavicovou ideológiou?

Reakcia na príspevok

RE: politika
autor: gofry
pridané: 02-02-2010 11:55


Treba rozlišovať, čo SMER hovorí že bude robiť a čo skutočne robí. Pretože solidarity (skôr sociálnosti) má plné ústa, ale v skutočnosti robí presný opak, tj. vyberá dane od "obyčajných ľudí" a presúva ich ku svojim sponzorom. To má podľa mňa k solidarite a mieru poriadne ďaleko.

Naopak ostatné pravicovejšie strany (samozrejme nie všetky a v rôznej miere) sa solidaritou síce toľko neoháňajú, ale majú k tomu svojimi činmi oveľa bližšie.

Vo vlastenectve by som tiež nepovedal, že sú na tom lepšie ako ktorákoľvek iná strana, ale pre mňa vlastenectvo neznamená vlastne nič, je mi úplne jedno, či budem mať za kamarátov/susedov slovákov, afričanov či brazílčanov.

Náboženstvo by som do toho neťahal, to je vec osobného presvedčenia každého človeka a do politiky nepatrí.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group