ISSN 1335-8715

28-01-2010   Martin Vančo   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Je slovenský volič pravicový alebo ľavicový?

V každej mladej demokracii trvá voličom nejaký čas, kým sa identifikujú s určitou politickou ideológiou a začnú ňou podmieňovať svoju voľbu. Životnosť politickej strany závisí na tom, či sa s jej identitou dokáže stotožniť dostatočný počet voličov. Dokázal sa po dvadsiatich rokoch existencie demokracie na Slovensku slovenský volič viac stotožniť s pravicovou alebo ľavicovou ideológiou?

Reakcia na príspevok

RE: politika
autor: štúrovec
pridané: 02-02-2010 10:35


Jednoducha vec pre mna. Z pohladu štúrovca, ktoreho zakladom v politike je demokracia, narodovectvo a krestanstvo, je SMER naozaj najmensie zlo, ale ako som napisal vyssie, po 4 rokoch vo vlade uz ovela vacsie zlo. A preco najmensie? Ohladom demokracie je to asi rovnake ako u inych stran, ale v niecom aj lepsie. V narodniarstve je to jednoznacne najlepsia strana na Slovensku, aj ked stale maju daleko od mojho idealu. Nuz a co sa tyka krestanstva, oni ho sice nemaju vo svojom programe, ale okrem pozlatkovych dristov o krestanstve, ho nemaju v programe ani ine strany. Pretoze obhajovanie katolicizmu a jeho dogiem,ci podporovanie RKC peniazmi a recami(v tom uz aj Fico nasiel zalubenie), ja nepokladam za krestanstvo.Tak som potom hodnotil krestansku politiku cez dve hlavne veci, co by mal krestan robit. Solidaritu a mier. A v tych veciach je na Slovensku SMER jednoznacne najblizsie ku krestanstvu, aj ked casto je to parodia na solidaritu a mier.

Ak budem volit, tak len SMER, ale zatial som viac rozhodnuty neist volit.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group