ISSN 1335-8715

14-01-2010   Andrej Fandák   Komentáre   verzia pre tlač

Mečiar a pravica

V poslednom čase zarezonoval slovenskou politikou výrok predsedu strany SaS Richarda Sulika na tému akceptovatelnosti Mečiaroveho HZDS ako koaličného partnera pravice. Vo všeobecnosti táto predstava vyvolala negatívne reakcie v médiach, a ani zvyšné strany potenciálnej pravicovej koalície sa do spolku s Mečiarom veľmi nehrnú. Pre väčšinu Slovenska napravo od stredu je HZDS neakceptovateľným subjektom, tak skompromitovaným, že samotné zamyslenie sa nad spoluprácou s ním je odsúdeniahodné.

Reakcia na príspevok

RE: Pravičiari sú dnes v kýbli
autor: Petrov
e-mail: petrovmiro26@gmail.comPS
pridané: 28-01-2010 14:33


Mrzí ma tendenčnosť , krátkozrakosť a neznalosť pri hodnotení politiky.
Nemyslím si, že SDKU bez terajšieho vedenia( teda aj p. Mikloša) by bolo bez šance na volebný úspech. To mi však nebráni považovať p. Dzurindu za doterz najlepšieho premiera SR. Tu je treba zvýrazniť, že keď hodnotíme premiera tak nie iba jeho skutky ale schopnosť získať pre svoju politiku partnerov a celé tímy ľudí.
Ano po prehraných voľbách malo vedenie SDKÚ odstúpiť .
Túto prehru riadili " ľavičiari- " z postov ministrov koaličných partnerov SDKÚ ešte za prvej vlády p. Dzurindu.
Preto keď niečo vytýkam p. Dzurindovi tak to je fakt, že sa nechal vtlačiť do pozície nedobrého "pavičiara" samotnými špičkami ľavice.
Či snáď si už nikto nepamätá ktoré rezorty pripadli SDĹ-ke?
A koľkí- že politici z tej éry dostali "trafiku" od terajšieho pokračovateľa tejto strany (SDĽ)?
Ďalším faktom je situácia v ktorej p.Dzurinda prevzal Slovensko po rokoch tvrdého Mečiarizmu s úplnou medzinárodnou izoláciou, na pokraji ekonomického krachu a skoro i občianskej vojny.
To čo dokázalo Slovensko pod vedením Dzurindu je dnes všetkým jasné ( okrem truľov, ktorí si nahovárají, že nás tam dostal neaký socialistický pán Boh ( lebo v toho kresťanského neveria).
Ba dokonca, keď to trišku preženiem tak podľa teorií o zásluhach Mečiara to bol on sám. Bŕŕŕ.
Ale ani to ma nevedie k poznaniu, že po voľbách mal odstúpiť on sám i celé vedenie SDKÚ. Jeho taktika bola skvelá na postmečiarovské Slovensko ale je nedostatočná na boj s sociálnodemokratickou demagógiou.
A vzhľadom k poznaniu, kto tvorí voličskú základňu SDKÚ si naozaj myslím, že by táto strana mohla uspieť vo voľbách a čo je podstatné mohla by viac osloviť ostatné politické subjekty, ktoré sa budú snažiť v nadchadzajúcích voľbách uspieť a minimálne vytvoriť funkčnú opozíciu bez ktorej vládnutie SMER-u bude oveľa viac dehonestujúce pre budúcnosť Slovenska ako si to môžu predstaviť všetci prognostici dokopy.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group