ISSN 1335-8715

14-01-2010   Andrej Fandák   Komentáre   verzia pre tlač

Mečiar a pravica

V poslednom čase zarezonoval slovenskou politikou výrok predsedu strany SaS Richarda Sulika na tému akceptovatelnosti Mečiaroveho HZDS ako koaličného partnera pravice. Vo všeobecnosti táto predstava vyvolala negatívne reakcie v médiach, a ani zvyšné strany potenciálnej pravicovej koalície sa do spolku s Mečiarom veľmi nehrnú. Pre väčšinu Slovenska napravo od stredu je HZDS neakceptovateľným subjektom, tak skompromitovaným, že samotné zamyslenie sa nad spoluprácou s ním je odsúdeniahodné.

Reakcia na príspevok

Fajn článok
autor: Ladislav Kováčik
e-mail: ladislavkovacik@centrum.sk
webstránka: http://kovacik.bigbloger.lidovky.cz
pridané: 23-01-2010 12:41


Prídem na Pravé spektrum a prečítam si tu jeden celkom dobrý článok. Včera som zas získal prácu, žeby už nasledovali len samé dobré správy?

Ale k článku: Čo ma mrzelo a čo ma mrzí, je, že ako v 90. rokoch, tak dnes sa národných tém úspešne chopila hlavne ľavica - v 90. rokoch HZDS, dnes SMER. HZDS už je dnes centristické, ale už nie je národné. SDKÚ-DS a KDH sa stali smutne známymi výpredajom národného bohatstva, čím popreli akýkoľvek nacionalizmus. SNS by to teoreticky mohla zachrániť, lebo sa hlási ako k národnej, tak k stredo-pravej orientácii, ale praktická politika tejto strany v súčasnosti je veľkou hanbou. (Som inak veľmi rád, že na toto poukázal aj niekdajší poslanec národnej rady za SNS a herec Štefan Kvietik.) Takže, podtrženo, sečteno, máme na výber medzi svetoobčianskou pravicou a národnou ľavicou (keď to zjednoduším). Nepomôže tu ani Kotleba, nevadí mi, že je populista, ale jeho vystupovanie a osoby okolo neho vyvolávajú veľké otázniky a je pre mňa skôr nedôveryhodný. Dôležité pre pravicové strany aj pre SMER je ešte dištancovať sa od SMK, ktorá robí vyslovene protislovenskú politiku založenú na lžiach a tichom tolerovaní národnostného radikalizmu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group