ISSN 1335-8715

14-01-2010   Andrej Fandák   Komentáre   verzia pre tlač

Mečiar a pravica

V poslednom čase zarezonoval slovenskou politikou výrok predsedu strany SaS Richarda Sulika na tému akceptovatelnosti Mečiaroveho HZDS ako koaličného partnera pravice. Vo všeobecnosti táto predstava vyvolala negatívne reakcie v médiach, a ani zvyšné strany potenciálnej pravicovej koalície sa do spolku s Mečiarom veľmi nehrnú. Pre väčšinu Slovenska napravo od stredu je HZDS neakceptovateľným subjektom, tak skompromitovaným, že samotné zamyslenie sa nad spoluprácou s ním je odsúdeniahodné.

Reakcia na príspevok

RE: Pravičiari sú dnes v kýbli
autor: Alfonz
pridané: 22-01-2010 11:52


No predsa preto, lebo cca 60 % Slovákov s oprávnením voliť - čo je počet dnešných voličov SMERu, SNS, HZDS - má pamäť s kapacitou nezahrňujúcou viac ako 10 rokov - a veľa s ešte menšou. Spomienky na obdobie vlády komančov sú beznádejne vymazené. Takže pokiaľ vidia vo svojom okolí bohatších a šikovnejších ľudí, na ktorých nestačia a ktorým závidia, dajú si to dohromady s tým, čo počujú od Fica obdeň v televízii a v rádiu (štát sa musí postarať, nedopustíme aby ste vy, milí naši voliči, doplatili na krízu čo spôsobili nenažranci z Wallstreetu, treba mať sociálne cítenie, to je to, o čo nám ide, ...) a prikorenia si to s tým, že veď ani tí Dzurindovci menej nekradli - asi to bez kradnutia nejde, nech si Mečiar má tú jeho vilku, Slota nejaké autíčka a lietadielko, je tam toho, veď Mikloš sa oveľa viac napakoval na tých plynárňach. No a Gabko alternatívny - ten to tiež parádne točil - tretí operátor a iné alternatívne ponuky - každý nám musí dať, veď teraz my držíme v ruke ten štempeľ ...
A sme doma - tam, kde sme práve teraz. Preferencie pre červených šašov sa dlhodobo držia na nebezpečnej viac ako 50 % hranici.
No a ešte ten Dzurinda - síce najlepší premiér akého doteraz Slovensko od rozdelenia malo, ale dnes hlavná brzda volebných preferencií jedinej silnejšej pravicovej strany. Posledné tri roky mal venovať hľadaniu a výchove svojho nástupcu a nie sa utápať v žabomyších vojnách o obhájenie svojej predsedníckej stoličky.
No ale zase uznajme - držím mu na tom zadku ako prilepená, nie ?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group