ISSN 1335-8715

14-01-2010   Andrej Fandák   Komentáre   verzia pre tlač

Mečiar a pravica

V poslednom čase zarezonoval slovenskou politikou výrok predsedu strany SaS Richarda Sulika na tému akceptovatelnosti Mečiaroveho HZDS ako koaličného partnera pravice. Vo všeobecnosti táto predstava vyvolala negatívne reakcie v médiach, a ani zvyšné strany potenciálnej pravicovej koalície sa do spolku s Mečiarom veľmi nehrnú. Pre väčšinu Slovenska napravo od stredu je HZDS neakceptovateľným subjektom, tak skompromitovaným, že samotné zamyslenie sa nad spoluprácou s ním je odsúdeniahodné.

Reakcia na príspevok

Pravičiari sú dnes v kýbli
autor: Konôpko
pridané: 22-01-2010 1:31


Pravda je, že ľavica dnes pravicu požiera. Pravica, keď chce získať dnešných ľavicou oblbnutých voličov a zaradiť ich do svojho voličského košiara, ustupuje od pravicovej rétoriky, hesiel a programov. Dnešní ľudia zblbnutí ľavicovou propagandou a ich priamočiarimi a jednoduchými riešeniami sú presvedčení, že úlohou štátu je zabrániť úzkej skupinke nemravne bohatých ľudí ďalej bohatnúť zdieraním nespravodlivo chudobných ako sú oni a tieto ukradnuté peniaze rozdeliť im a ďalším nespravodlivo chudobným. Pravica síce vie, že je to blbosť, ale dnes už stratila odvahu jasne povedať pravdu, že oberaním bohatých o peniaze sa ničí štátna ekonomika a sliepky znášajúce zlaté vajíčka. A že ľuďom schopným zarábať a vytvárať majetok a bohatstvo sa nemajú kradnúť peniaze ale treba im poskytnúť tie najlepšie podmienky na vykonávanie ich činnosti. A čím viac peňazí budú mať títo ľudia, tým skôr sa dostanú peniaze aj ku dnešnej „chudobe“ a tým skôr sa budeme mať my všetci a náš štát lepšie.
Dokáže niečo také dnes povedať pravicová strana uchádzajúce sa o hlasy našich „občanov“ a nestratiť tým šancu byť zvolená ? Nedokáže. Ak dokáže, bude mať tých cca 0,X % hlasov. Ako občianska konferencia či ako sa tá mne veľmi sympatická stranička volá alebo ako Paľkovi odídenci z KDH.
Smutné je ale, že to nie je niečo, čo platí iba na Slovensku. Keď som počul, čo nedávno hovoril pán Zapatero na záver jeho návštevy na Slovensku, bola to hrôza. V každej druhej vete slovo blahobyt a ubezpečenie, že ho zabezpečí aj keby hneď na chleba nebolo. Veď on je červenší ako náš premiér.
Ale kde k tomu prišiel ? On predsa nezažil tú cestu do pekla ktorou kráča štát keď vedie svojich občanov cestou jednotnou a nerozbornou ku krajším zajtrajškom. No ale my áno. Tak prečo s takým nadšením a tak radi týmto červeným klamárom tlieskame ?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group