ISSN 1335-8715

14-01-2010   Andrej Fandák   Komentáre   verzia pre tlač

Mečiar a pravica

V poslednom čase zarezonoval slovenskou politikou výrok predsedu strany SaS Richarda Sulika na tému akceptovatelnosti Mečiaroveho HZDS ako koaličného partnera pravice. Vo všeobecnosti táto predstava vyvolala negatívne reakcie v médiach, a ani zvyšné strany potenciálnej pravicovej koalície sa do spolku s Mečiarom veľmi nehrnú. Pre väčšinu Slovenska napravo od stredu je HZDS neakceptovateľným subjektom, tak skompromitovaným, že samotné zamyslenie sa nad spoluprácou s ním je odsúdeniahodné.

Reakcia na príspevok

RE: Už možno
autor: vilo
pridané: 20-01-2010 7:10


Tu sa riesi nieco, co nema velky zmysel. Strany ako SNS a HZDS nemaju ziadne smerovanie v politologickom vyzname. Je to konglomerat roznych zaujmov hraniciacich s kriminalnym pozadim. Spekulovat o kultivovanom nacionalizme preto nema ziadne racionalne jadro v kontexte tychto stran. Ak chceme silou-mocou rozoberat temu pravo-laveho spektra, tak si treba polozit otazku: je Smer lavicovy? Je SDKU-DS pravicova? Asi by sme boli prekvapeni, ak by sme tieto strany podrobili analyze a oddelili ciny od vyhlaseni.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group