ISSN 1335-8715

14-01-2010   Andrej Fandák   Komentáre   verzia pre tlač

Mečiar a pravica

V poslednom čase zarezonoval slovenskou politikou výrok predsedu strany SaS Richarda Sulika na tému akceptovatelnosti Mečiaroveho HZDS ako koaličného partnera pravice. Vo všeobecnosti táto predstava vyvolala negatívne reakcie v médiach, a ani zvyšné strany potenciálnej pravicovej koalície sa do spolku s Mečiarom veľmi nehrnú. Pre väčšinu Slovenska napravo od stredu je HZDS neakceptovateľným subjektom, tak skompromitovaným, že samotné zamyslenie sa nad spoluprácou s ním je odsúdeniahodné.

Reakcia na príspevok

RE: Už možno
autor: dafyduck
pridané: 19-01-2010 17:19


Mne pridu nacionalisticke strany pravicove. Samotny nacionalizmus je asi co sa tyka politickej orientacie neutralny a moze byt vyuzity vpravo aj vlavo. Ale napr CDU, konzervativci, republikani viac zdoraznuju narodne temy ako SPD, Labour a demokrati.
HZDS uz v podstate ako strana pomaly konci a ako sa vyfarbi SNS v postslotovskej ere je podla mna otazka (asi to bude taka devka, ktora hra na obe strany).
Keby sa slovenska pravica chytila nacionalizmu, tak by tu temu aj trochu kultivovala. Napr; 'Brusel nam chce diktovat farbu ostiepkov' mi pride racionalnejsie ako 'Madari za Dunaj'.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group