ISSN 1335-8715

10-01-2010   Vladimír Ševec   Komentáre   verzia pre tlač

Zavedenie mýta – politický oportunizmus vs. záujmové skupiny

Od 1.1.2010 sa na Slovensku zaviedlo elektronické mýto pre vozidlá nad 3,5 tony za prejazd diaľnicou a cestou prvej triedy. Prípravu a prevádzku zabezpečuje firma, ktorá podľa jej vlastných vyjadrení pripravu na spustenie systému zvládla úspešne. Pozitívne ohlasy bolo počuť aj zo strany vlády, minister dopravy, pôšť a telekomunikácií Vážny sa vyjadroval, že systém je pripravený na kvalitatívne podobnej úrovni ako v iných štátoch EÚ. Aká bola realita po 1. januári?

Reakcia na príspevok

RE: protektor
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 14-01-2010 11:15


Keby na rozvoj verejneho sektora u nas nesli eurofondy, vyzerala by vacsina stredneho a zapadneho Slovenska ako infrastrukturalne zaostala Popoluska v roztrhanych handrach.
Freemarketeermi velebene "spontanne" investicie domaceho aj zahranicneho kapitalu sposobili nerovnomernu rozvinutost regionov. Zapad sa rozvijal znacne, kym stredne a vychodne Slovensko ostali zaostalym priveskom. Toto sa neda hodit na Fica, toto sa masovo dialo za Dzurindovej vlady. Netvrdim ze ten trend za Fica nepokracoval, investicie zahranicneho kapitalu do nas ale primarne zabrzdila kriza.
Ak sa maju stat regiony pritazlivymi pre zahranicnych investorov, ktori v ziadnom pripade na nas nebudu vynakladat viac prostriedkov ako bezpodmienecne musia, musi sa najprv zlepsit ich infrastruktura a na toto su eurofondy velmi uzitocne.
Zaroven rozmarnym korporaciam netreba davat protekcionisticke vyhody ako danove prazdniny. Kontraproduktivnejsi napad uz byvalu vladu pre rozvoj krajiny napadnut nemohol.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group