ISSN 1335-8715

31-12-2009   Marek Urban   Komentáre   verzia pre tlač

Je AVATAR socialistický? Ekoagitačný? Alebo len dokonalý?

Že sa nový film režiséra Jamesa Camerona Avatar stáva míľnikom svetovej kinematografie v tomto bode považujem za samozrejmosť a nebudem sa k tomu už v článku vracať. Na adresu Avatara sa však zniesla vlna kritiky (či pochvál) – vraj sa jedná o film ľavicový, prischla mu tiež nálepka ekologickej agitky. Stalo sa tak neoprávnene a mylne. Avatar však prináša dobrú možnosť na zamyslenie v duchu Hayekovej kultúrno-evolučnej teórie. Čím to je, že nás fiktívna spoločnosť lovcov a zberačov tak fascinuje?

Reakcia na príspevok

RE: preco ?
autor: tomas.teicher
e-mail: tomas@slovenskooo.sk
pridané: 11-01-2010 12:39


"ak je myslienka, majetkom autora, tak neprepadne statu po urcitej dobe, ale je majetkom jeho a jeho dedicov navzdy, dokial ju nepreda inemu cloveku."

teoreticky ano. Ale nikto nebude teraz skumat porušene práv povedzme Pytagora za jeho nápad. Lebo to bolo už dávno. Autorské práva na obmedzený čas by bol podla mńa doBrým kompromisom.

"Aky je rozdiel medzi verejnym a statnym ?"

To čo je verejné, môžeš slobodne používať šíriť ale nemôžeš zakazovať druhým používať to. Napríklad Linux je verejný ale nieje štátny.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group