ISSN 1335-8715

31-12-2009   Marek Urban   Komentáre   verzia pre tlač

Je AVATAR socialistický? Ekoagitačný? Alebo len dokonalý?

Že sa nový film režiséra Jamesa Camerona Avatar stáva míľnikom svetovej kinematografie v tomto bode považujem za samozrejmosť a nebudem sa k tomu už v článku vracať. Na adresu Avatara sa však zniesla vlna kritiky (či pochvál) – vraj sa jedná o film ľavicový, prischla mu tiež nálepka ekologickej agitky. Stalo sa tak neoprávnene a mylne. Avatar však prináša dobrú možnosť na zamyslenie v duchu Hayekovej kultúrno-evolučnej teórie. Čím to je, že nás fiktívna spoločnosť lovcov a zberačov tak fascinuje?

Reakcia na príspevok

preco ?
autor: Frankensteinovo monstrum
pridané: 10-01-2010 0:19


Sice som ju nevymyslel, ale chcel by som si ju kupit.
pravicova doktrina hlasa verejne alebo, bozeuchovaj statne, zle. Sukromne dobre. A ked sa mozu stat abstraktne koncepty a idey vlastnictvom, tak podobne, ako sa privatizoval statny majetok, mali by sa privatizovat aj public domain informacie. Ved aj taka pytagorova veta je bez toho, ze by sa o nu staral sukromny vlastnik motivovany maximalizaciou zisku z nej iba zneuzivana, plytvana, a upadajuca. To by si ju decka v skole inak vazili, keby rodic musel za to ze mu ju decko naucia vysolit 1000 euro, a 5 euro za kazdy raz co ju pouzije.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group