ISSN 1335-8715

31-12-2009   Marek Urban   Komentáre   verzia pre tlač

Je AVATAR socialistický? Ekoagitačný? Alebo len dokonalý?

Že sa nový film režiséra Jamesa Camerona Avatar stáva míľnikom svetovej kinematografie v tomto bode považujem za samozrejmosť a nebudem sa k tomu už v článku vracať. Na adresu Avatara sa však zniesla vlna kritiky (či pochvál) – vraj sa jedná o film ľavicový, prischla mu tiež nálepka ekologickej agitky. Stalo sa tak neoprávnene a mylne. Avatar však prináša dobrú možnosť na zamyslenie v duchu Hayekovej kultúrno-evolučnej teórie. Čím to je, že nás fiktívna spoločnosť lovcov a zberačov tak fascinuje?

Reakcia na príspevok

RE: funguje to takto
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 08-01-2010 9:36


Goodie. Ok, no tak z fyzikalneho hladiska je elementarnym nosicom informacii EM pulz alebo alebo elektricky naboj, ale zase nezijeme v uplnom mikrovesmire, takze medialnej vede a autorskemu pravu uplne postaci ze mediom je v tomto pripade pamatovy modul. Ten ale tiez potrebuje byt zapojeny do sirsieho systemu obvodov v pocitaci a byt spravovany softverom, aby informacie sprostredkoval uzivatelovi vo forme, akej bude rozumiet, kedze bezne neuvazujeme v binarnej sustave. No a ta cesta informacie z pamatoveho modulu do vystupneho zariadenia je komunikacny kanal.

Mozeme si dat patentovat vyrobny proces pamatoveho cipu alebo optickeho disku, ale nie EM vlny samotne. A vzduch ako komunikacny kanal prenasajuci zvukove vlny spevu ozrana v okne este tiez nikto nesprivatizoval. Dufajme, ze to tak aj ostane.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group