ISSN 1335-8715

17-12-2009   Marián Šarkőzy   Slovenská otázka   verzia pre tlač

20 rokov hmly

Mediálne bolo slovenské 20. výročie 17. novembra hlavne rekapituláciou chýb jeho slovenských vodcov. Samotní aktéri Novembra sa tomu vôbec nevzpierali a sami popridávali vlastné teórie o tom, v čom, ako, a prečo zlyhali.

Reakcia na príspevok

RE: par slov k autorovi.
autor: msarkozy
pridané: 18-12-2009 18:24


Nie je mi celkom jasné v akom zmysle ho podceňujem, nikdy som od neho nepočul niečo čo by sa dalo označiť slovom myšlienka - dobre u politikov možno štandart, ale rozhodne nie u všetkých - veľa ľudí sa domnieva, že Mečiar je dnes iný, že mu došli sily a podobne. Podľa mňa je to presne, zdôrazňujem presne ten istý Mečiar ako vtedy, ale spoločnosť sa zmenila a väčšina ho už vníma reálne ako zlostného egomaniaka. Kedysi práve tým ohuroval čím dnes odpudzuje. Vniesol do politiky showmanstvo na ktoré sme neboli zvyknutí a aj keď sa za žiadny názor konzistente nikdy nepostavil vždy svoje banality chrlil akoby v spravodlivom hneve, čo sa ľuďom páčilo. Problémom bol aj nezvyk tvrdo diskutovať - v tom mal M. výhodu, nemal problém s podpásovkami a nikto nebol natoľko "drzý" aby mu jednoducho povedal - "klameš", alebo aspoň "to je lož" s čím už dnes debatéri nemajú problém. V prehnane korektnom prostredí pôsobil na ľudí ako šťuka. Dnes robí to isté, ale nepohybuje sa už v takom škrupulóznom prostredí.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group