ISSN 1335-8715

17-12-2009   Marián Šarkőzy   Slovenská otázka   verzia pre tlač

20 rokov hmly

Mediálne bolo slovenské 20. výročie 17. novembra hlavne rekapituláciou chýb jeho slovenských vodcov. Samotní aktéri Novembra sa tomu vôbec nevzpierali a sami popridávali vlastné teórie o tom, v čom, ako, a prečo zlyhali.

Reakcia na príspevok

RE: par slov k autorovi.
autor: dafyduck
pridané: 18-12-2009 15:25


meciar suvisi s novembrom a postkomunizmom neuveritelne uzko: meciar ako 68ckar predstavoval nazor, ze komunizmus staci iba trochu oprasit, pridat nejake obcianske slobody a dalej pokracovat v planovanej ekonomike. meciar nebol v tomto osamoteny, od gasparovica cez augstina, mariana a z po husku boli vsetci reprezentanti takehoto pohladu na spolocnost.
s revoluciou podla mna aj uzko suvisi meciarov uspech - nacionalizmus, po 40 rokoch internacinalizmu nepoznany fenomen. meciar urcite slovensky nacionalizmus nevynasiel, ale ho zodvihol zo zeme a pouzil proti liberalom, konzervativcom a ti sa doteraz cuduju, aku uspesnu zbran meciar nasiel ... problem, ale skor je ze oni nacionalizmus najprv nepoznali a nasledne ignorovali (pritom na zapade patri k standartnej vybave pravice).
a este k tej nepochopenej fascinacii meciarom zo strany novinarov. ja by som to prirovnal k strednej skole - setci si pamatame zazitky zo strednej, prve lasky, alkohol - bolo to take autenticke. s meciarom to bolo rovnake. po novembri sa spoloicnost zobudila (slovensky disent, ktory v komunizme bdel bol zanedbatelny) a meciar bol prva vyzva, v ktorej slovenska obcianska spolocnost musela obstat...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group