ISSN 1335-8715

17-12-2009   Marián Šarkőzy   Slovenská otázka   verzia pre tlač

20 rokov hmly

Mediálne bolo slovenské 20. výročie 17. novembra hlavne rekapituláciou chýb jeho slovenských vodcov. Samotní aktéri Novembra sa tomu vôbec nevzpierali a sami popridávali vlastné teórie o tom, v čom, ako, a prečo zlyhali.

Reakcia na príspevok

Slovenska otazka
autor: guliver
pridané: 17-12-2009 2:14


November sa prihodil.Intelektulne,kulturne,nabozenske,spolocenske elity,ktore neboli zdeformovane a poznacene komunizmom boli minimalne.Bol len lud,pastiersko-rolnicko-robotnickeho povodu.Bez ambicii a aspiracii,ktory chce mat pokoj od vsetkeho a od vsetkych.Ale tiez sa chce mat dobre,hlavne bez namahy a bezbolestne.Lenze to dobiehanie Rakuska zacalo boliet,a tak si lud nasiel Meciara.Lebo LENON ho mohol uchranit pred bolestou a LEN s nim ten nepoznany strasny svet slobody,v ktorom boli vsetci proti nam daval zmysel.Lud nie je sprosty,lud sa nemyli,vzdy si vyberie to,co mu vyhovuje.20 rokov hmly sme prezili pekne po slovensky, ponassky.Ten pribeh 20 rokov pisal zivot sam a vdaka Bohu za ne a za to,ze su uz za nami.
Pospolity lud kutikom oka sleduje,co je za humnami.Minulost,buducnost,sucasnost su abstraktne koncepty intelektualov.Existuje len to,co je za humnami a v spajzy.
Nech si nikto nemysli,ze je viacej ako lud.
17.11.1989 bol len jeden den v kalendari.Nikto od neho nic necakal,nikto nic neplanoval.Kolko takych sa nam este prihodi?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group