ISSN 1335-8715

14-12-2009   Mária Leitnerová   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Je Boh v mozgu alebo mozog v Bohu?

Výsledky súčasných výskumov dokazujú, že náboženstvo má svoj základ v mozgu. Neurovedci dokážu presne popísať priebeh mystického zážitku, molekulárni biológovia objavujú gény, ktoré podmieňujú spiritualitu a užívatelia halucinogénnych drog skúšajú chemickú stimuláciu náboženských systémov na vlastnej koži.

Reakcia na príspevok

Ateista je tiež veriaci
autor: Triceratops
pridané: 16-12-2009 0:20


Verí, že v to čo neverí neexistuje a na to treba mať raz tak silnejšiu vieru, ktorá prekoná aj tvrdenie, že ak niečo nie je viditeľné, ešte neznamená, že to neexistuje. Čítal som ale nejaké nové objavy vo výskume fosílií, kde sa zistilo, že sa evolučne ludská lebka tvarovo zmenila za účelom dokonalejšieho vývinu mozgu pre rečové a abstraktné schopnosti. To by som aj veril, že evolúcia jednoducho sama išla za cieľom aby človek bol schopný ďalej fungovať bez toho aby na neho číhal predátor z jeho vlastného druhu Evolúcia vytvorila podmienky na rozvoj náboženského systému v mozgu a tým aj fungovanie istej samokontroly človeka voči človeku. Vyplýva však z toho záver, že náboženstvo už nemusí byť potrebné v momente ak sa evolučne mozog opäť kvalitatívne zmení na dokonalejší

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group