ISSN 1335-8715

14-12-2009   Mária Leitnerová   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Je Boh v mozgu alebo mozog v Bohu?

Výsledky súčasných výskumov dokazujú, že náboženstvo má svoj základ v mozgu. Neurovedci dokážu presne popísať priebeh mystického zážitku, molekulárni biológovia objavujú gény, ktoré podmieňujú spiritualitu a užívatelia halucinogénnych drog skúšajú chemickú stimuláciu náboženských systémov na vlastnej koži.

Reakcia na príspevok

RE: nestacim sa cudovat
autor: squiba
pridané: 15-12-2009 13:09


pri omsi v poslednom case zazivam vacsinou nudu a mysticke zazitky, stretnutia s Bohom prichadzaju bez ohladu na okolnosti, ale vacsinou je to v tichu prirody, takze ziadene strhnutie davom, alebo kolektivna vsugeracia nie je mozna.
Ja nemam absolutny sluch, neviem spievat podla not a vlastne ani inak a hudbe velmi nerozumiem, napriek tomu mam hudbu rada a neviem si zivot bez nej predstavit. A nebudem niekomu tvrdit, kto ma usporiadany mozog tak, ze ma absolutny sluch a hudba vnima a pouziva uplne inak ako ja, ze to co on pocuje, vnima a preziva je len sugecsia, davova psychoza, alebo porucha. Ale aj tak preco, je tolko fetakov medzi hudobnikmi, alebo tolko muzikantov fetuje? -))


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group