ISSN 1335-8715

23-11-2009   Pavol Zlatoidský   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

„Fúzaté deti“ vo Vellinge

Okresné mestečko Vellinge susedí na severozápade s juhošvédskou metropolou Malmö. Okrem toho, že sa vyznačuje typickou ukľudňujúcou a pohodovou atmosférou malého juhošvédskeho mesta, obkopeného na severe úrodnými poliami a ovocnými záhradami a na juhu nádhernými plážami polostrova Skanör, má táto komúna povesť mesta pracujúcich. Zo susedného Malmö sa sem prisťahovalo veľa obyvateľov kvôli úniku pred kriminalitou v anonymnom, multikultúrnom veľkomeste a v neposlednom rade za nižšími komunálnymi daňami.

Reakcia na príspevok

RE: pre RK
autor: tralos
pridané: 10-12-2009 15:08


Strasne, ved vy tomu naozaj nerozumiete.

Prokurator NEMOZE zrusit trestne oznamenie, moze ho odmietnut, postupit atd atd. Co znamena zrusenie trestneho oznamenia prokuratorom? Zase trepete.

Trestne oznamenie nemusi opisovat cin sposobom, na zaklade ktoreho je mozne zacat trestne stihanie. Moze, nemusi, v kazdom pripade vy pisete v povodnom prisevku toto:
"musi opisovat sposob, na zaklade ktoreho prokurator zacne trestne stihanie". V skutocnosti ono nemusi, a dokazovat sa ma na zaklade vyhodnotenia vsetkych dokazov kazdeho jednotlivo ako aj v ich vzajomnej suvislosti, pricom oznamenie je len jeden z podkladov. A nakoniec, nieco ine je sposob a nieco ine skutocnosti, vy ste asi mysleli skutocnosti, dalsi dokaz ze neviete o com pisete.

Teda oznamenie vobec nemusi obsahovat ziadne usvedcujuce dokazy, dokonca ziadne dokazy. Staci ak obsahuje nieco take ze: davam na neznameho pachatela oznamenie za korupciu. Viac o tom vie ten a ten. Takto nejak to bolo napriklad urobene ked slo o oznamenie pri kupovani poslancov.

V skutocnosti velka vacsina oznameni je podavana na neznameho pachatela a to aj vtedy, ak oznamovatel vie totoznost pachatela. Preco to tak je, zistite si v trestnom poriadku. V kazdom pripade nerouzmiete tomu zase.

Inak ak tym ostatnym disciplinam rozumiete ako tomuto, tak ste viac nafukovany ako erudovany.

Pretoze ako pri zacati trestneho stihania, tak v tom kto ho zacina a akou formou, dalej nejake rusenie trestneho oznamenia porukratorom a nekoniec neznalost akym sposobom sa cin hodnoti ci je trestny alebo nie- vsetkym tymto sa ukazuje to iste ako pri tej migracii, ked ste tvrdili, ze ekonomicka migracia nepredstavuje pre staty problem co bolo jasne dokazane ze predstavuje, alebo ked ste tvrdili, ze porpodujem rusenie konvencii a pod... proste klamete, vymyslate si a fantazirujete. A co je vasa odpoved ked sa to ukaze? Nadavky.

Roman


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group