ISSN 1335-8715

01-12-2009   Anna Záborská   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Medzi výročím Novembra a regionálnymi voľbami

Pri spomienke na pád komunizmu vždy myslím na tých, ktorí sa ho nedožili. Na tých, ktorých tento režim pripravil v politických monštrprocesoch o život a na tých, ktorým to nebolo dopriate, lebo nás opustili skôr ako došlo k Novembru 1989.

Reakcia na príspevok

RE: Antikomunizmus,
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 03-12-2009 11:38


"Odpustenie neznamena hrubu ciaru, ale to, ze hriechy sa pomenuju, hriesnik cini pokanie (vyznanie hriechov a zmena zmyslania) a potom mu jeho obet moze odpustit."

Moze-Nemusi. To je sposob ako sa vyjavi, ci je niekto dobry nasledovnik Kristovych posolstiev alebo nie. Pomenuvanie hriechov a identifikacia hriesnikov ale zakonite vedie k vynasaniu moralnych sudov nad nimi, taka je ludska povaha. Mali by sme sudit, aby sme boli sudeni? Na to nech si kazdy krestan zodpovie sam.

"A nemal by som problem ani s Ficom a dalsimi ex-komunistami, keby clenstvo v Strane a svoje vtedajsie ucinkovanie oznacili za zlyhanie, slabost, hocico... Oni sa vsak tvaria uplne bohorovne, nevidiet u nich ani naznak sebareflexie, dokonca sa snazia minulost premalovat na ruzovo a preto ani nemoze prist odpustenie. "

Toto ale po presvedcenych ateistoch a materialistickych komunistoch ziadat nemozete, lebo zmyslaju podla inych moralnych standardov. Kto by ale mal tu v hmotnej dimenzii rozhodovat o tom, ci im vyssia instancia odpusti? My, obycajni, a tiez hriesni ludkovia? Toto je cesta k moralnej namyslenosti a tym aj k farizejstvu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group