ISSN 1335-8715

01-12-2009   Anna Záborská   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Medzi výročím Novembra a regionálnymi voľbami

Pri spomienke na pád komunizmu vždy myslím na tých, ktorí sa ho nedožili. Na tých, ktorých tento režim pripravil v politických monštrprocesoch o život a na tých, ktorým to nebolo dopriate, lebo nás opustili skôr ako došlo k Novembru 1989.

Reakcia na príspevok

RE: Antikomunizmus,
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 03-12-2009 10:34


Respekt, putnik Rastislav.

Inkvizicne odhodlanie Jana Langosa po odplate komunistom a jeho politicka kariera zavrsena zverejnenim zvazkov StB bohuzial medzi ludmi vybublala na povrch viac zlej krvi ako zmieru. Kazda jedna polozka s oznacenim DOVERNIK bola hodna pranierovania, kazda bola skvrnou na zemskom povrchu a moralnou zberbou. Uz ho nezaujimalo, ze vacsina z tych poloziek bola obycajnymi ludmi, neuveritelnym tlakom a vydieranim systemu na ich osobu a rodiny, donutena ku kolaboracii. A preco by ho to aj malo zaujimat, ked si na tomto inkvizicnom ukazovani prstom zalozil svoje spolocenske postavenie.

Tak to obycajne konci, ked krestan zatuzi po pomste a zabudne na zakladnu Kristovu lekciu - odpustanie. Pragmaticka politika a novozakonne posolstva su vo vecnom, ostrom moralnom konflikte, ktory bohuzial absolutna vacsina vysokoprofilovych krestanskych politikov nedokaze zvladnut a skoncia ako farizeji.

O mrtvych ale len v dobrom, tych uz bude sudit vyssia instancia.

Som rad, ze lustracne procesy a vyrovnavanie sa s vlastnou minulostou u nas dopadli este o dost zmierlivejsie, nez ako tomu bolo u bratov Cechov, medzi ktorymi bola (a vlastne aj stale je) podpora komunistickej strany daleko vyssia ako u nas. Pomerne rovnako im vsak aj dnes chybaju take zmierlive krestanske brzdy, ake ma slovensky narod. Cim nechcem nijako opovrhovat bratskym narodom, je to iba vysledok pozorovania.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group