ISSN 1335-8715

28-10-2004   Jaroslav Daniška   EUtópia   verzia pre tlač

Turecku treba povedať NIE

Turecko je krásna krajina plná starých a nádherných pamiatok. Na jej území sa odohrali bezpočty mýtov, legiend, či skutočných antických, kresťanských, byzantínskych alebo križiackych príbehov.

Reakcia na príspevok

turecko ne-europsky narod?
autor: ragy
pridané: 22-09-2005 12:04


"Prečo Turecko do Európy nepatrí? Nuž, pretože ho dnes obýva národ, ktorý je ne-európsky a ktorý práve obyvateľov a tvorcov vyššie spomínaných pamiatok vytlačil a vyhnal. "

hmm, ani madari a fini niesu europske narody, su ugrofini, teda nepatria do skopiny indo-europanov,teda su to typicky aziati a tiez nas vytlacil z VM, a tiez su v eu. neviem kde je napisane ze clenom eu sa musi stat krajina ktora/narod je povodom europska/ky. mimochodom otcovia unie ju nezakladali s tym, ze to raz bude spolocenstvo krajin vyhradne z europy a ze len europania maju narok byt v nej, ale ze krajiny si maju pomahat a ma to byt akasi zaruka mieru.
nie som celkom za vstup, ale tiez by malo byt ferove im aspon dat sancu, no tiez ma zaraza ze sa venujeme turecku ako inym balkansym krajinam, ktora nam su blizsie. ale ty ktori stym zacali asi dobre vedia preco, ze europa tym ziska vplyv regione.
podla mna teraz turecko o uni moze len snivat, ale ak bude tvrdo na sebe pracovat, myslim ze skusit to moze.

-a este jedna vec, na podobnu diskusiu si myslim ze je neskoro, pretoze rokovania coskoro zacnu, skor by sme sa tu mali bavit o tom ze co treba robit s tureckom a ako dlho aby mohlo byt v uni. inak ostatne argumenty ako migranti, nabozenstvo.... podla mna z casti xenofobia.... o com sa asi pisalo pred 2-3 roky dozadu na zapade v podonych forach?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group