ISSN 1335-8715

23-11-2009   Pavol Zlatoidský   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

„Fúzaté deti“ vo Vellinge

Okresné mestečko Vellinge susedí na severozápade s juhošvédskou metropolou Malmö. Okrem toho, že sa vyznačuje typickou ukľudňujúcou a pohodovou atmosférou malého juhošvédskeho mesta, obkopeného na severe úrodnými poliami a ovocnými záhradami a na juhu nádhernými plážami polostrova Skanör, má táto komúna povesť mesta pracujúcich. Zo susedného Malmö sa sem prisťahovalo veľa obyvateľov kvôli úniku pred kriminalitou v anonymnom, multikultúrnom veľkomeste a v neposlednom rade za nižšími komunálnymi daňami.

Reakcia na príspevok

RE: doplnenie riesenia
autor: tralos
pridané: 27-11-2009 12:40


Samozrejme, stahovanie narodov bol problem a bol aj vysledkom problemov, teda pohyb mas ludi je zapricieny problemami tychto ludi a tiez samotny pohyb je problem.

Na to aky ste podla vlastnej mienky erudovany sa mi zda, ze musim pisat trivialne veci. Na Vasu otazku teda odpovedam rozhodne ano, som potomkov migrantov, ktori v isty cas mirgovali pre iste problemy a ich migracia samotna bol problem. To akurat ale dokazuje, ze migracia je problem, nie ze nie je.

Mnoho prikladov, ktore boli uvedene aj zo sucanseho Slovenska, spolu s horeuvedenym jasne dokazuju ze migracia je skutocne problemom a ze pisete nezmysli ked tvrdite, ze ekonomicka migracia nie je problem a ze staty to prilis neriesia.

A "nechapave mensiny" sa lahko menia na "nechapave vacsiny." Pokial bude verejna politika zatvarat oci pred realnymi tazkostami, ktore su zjavne, potom sa niet co cudovat, ze velka vacsina ludi nechce mat za suseda roma. Tym, ze sa tato skutocnost zaskatulkujete do skatulky "nechapavost" a odvola sa na vseobecne zname institucie a dokumenty, tak ako to robite konkretne vy, nic sa tym nevyriesi.

Vzostup xenofobnych stran po celej Europe vratane takych krajin ako Holandsko, Britania, Taliansko, historicky uspech stran tohto druhu vo volbach do europskeho parlamentu a nalady, ktore su merane v prieskumoch verejnej mienky dokazuju, ze migracia je problem, ze ludia to tak citia a ze reaguju sposobom, ktory nemozno riesit odvolavanim sa na smernice a sucasnu prax migracnej politiky.

Akym pohrdavym sposobom reagujete na nazory ludi v istej obci vo Svedsku dokazuje prave to, ze vase nazory na skutocnost nie su jej reflexiou t.j. nerozumiete povahe spolocnosti a jej problemov. S troskou ironie, ktoru som, si vsimol ze oblubujete mozno preto povedat, ze herne svety nie su svety skutocne, a ze vasa povyseneckost, s ktorou reagujete na nalady ludi, je Vam na skodu a nijako Vam nepomaha najst adekvatne riesenia na problemy realneho sveta.

Ze interaktivna zabava je dnes velmi dospele medium, o tom nepochybujem. Bohuzial, holdujem skor interaktivite a zabave v skutocnom nie imaginarnom svete trpaslikov a robokopov. To , domnievam sa, ludom pomaha rozumiet naladam ludi a rozoznat, ktore problemy ludia povazuju za akutne a ktore za postranne.

Roman


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group