ISSN 1335-8715

23-11-2009   Pavol Zlatoidský   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

„Fúzaté deti“ vo Vellinge

Okresné mestečko Vellinge susedí na severozápade s juhošvédskou metropolou Malmö. Okrem toho, že sa vyznačuje typickou ukľudňujúcou a pohodovou atmosférou malého juhošvédskeho mesta, obkopeného na severe úrodnými poliami a ovocnými záhradami a na juhu nádhernými plážami polostrova Skanör, má táto komúna povesť mesta pracujúcich. Zo susedného Malmö sa sem prisťahovalo veľa obyvateľov kvôli úniku pred kriminalitou v anonymnom, multikultúrnom veľkomeste a v neposlednom rade za nižšími komunálnymi daňami.

Reakcia na príspevok

RE: doplnenie riesenia
autor: tralos
pridané: 27-11-2009 11:17


Vase osobne narazky ma nezaujimaju a posobi to na mna detinsky... z toho dovodu skusim opat zareagovat vecne, s miernym presvedcenim, ze detinskost si nechate na fora o pocitacovych hrach.

Ako myslite to, ze staty sa velmi nezaoberaju ekonomickymi migrantmi a ze nejde o problem?

Spory ohladne uteceneckych taborov pri tunely medzi Francuskom a Anglickom, otazka juznej hranice USA, sprisnovanie kontrol a strazenia vonkajsej hranice EU, v pripade Slovenska je to viditelne na nasej vychodnej hranici a doraz, ktory sa priklada zabraneniu prichodu ekonomickych migrantov cez ukrajinsko-slovensku hranicu preto vo mne vyvolava otaku, ako myslite to, ze staty danu vec velmi neriesia a ze nejde o problem?

Spolocensky problem je kazda otazka, ktorej riesenie je sporne a ktoru dana spolocnost za problem povazuje, t.j. migranti do EU su jeden z hlavnych spolocenskych problemov.

"Co svet svetom stoji", inak tiez velmi detinske slovne spojenie(podobne ako prapriciny), je migracia mas ludi vzdy problemom ako politickym tak ekonomickym. Migracia europanov do Ameriky, migracia tzv morskych narodov, migracie v obdobi stahovania narodov, migracie Slovakov do zahranicia v 19 a 1. pol 20. storocia atd atd. len zopar prikladov ktore su Vam isto zname a ktore uvadzam len ako ilustraciu toho, ze nerozumiem, na zaklade coho usudzujete, ze velke migracie nie su znakom problemov a ze same nie su problematicke.

Myslim si tiez, ze nie celkom dobre rozumiete clanku, ked neustale hovorite o niecom celkom inom nez o tom, ze v znacnej miere sa po celej Europe zacina vykytovat fenomen odporu voci migrantom. Na konkretny priklad z clanku sa totiz naozaj nehodi indiferentne odvolavanie sa na smernice a vseobecne zname institucie.

Roman


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group