ISSN 1335-8715

23-11-2009   Pavol Zlatoidský   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

„Fúzaté deti“ vo Vellinge

Okresné mestečko Vellinge susedí na severozápade s juhošvédskou metropolou Malmö. Okrem toho, že sa vyznačuje typickou ukľudňujúcou a pohodovou atmosférou malého juhošvédskeho mesta, obkopeného na severe úrodnými poliami a ovocnými záhradami a na juhu nádhernými plážami polostrova Skanör, má táto komúna povesť mesta pracujúcich. Zo susedného Malmö sa sem prisťahovalo veľa obyvateľov kvôli úniku pred kriminalitou v anonymnom, multikultúrnom veľkomeste a v neposlednom rade za nižšími komunálnymi daňami.

Reakcia na príspevok

RE: doplnenie riesenia
autor: jcash
e-mail: jcash1234@gmail.com
pridané: 26-11-2009 18:41


Mily RK,

Z Vasich predchadzajucich komentarov usudzujem, ze sa z nejakych dovodov domnievate, ze jedno zo zakladnych povinnosti (europskeho) statu (v tomto pripade Svedska) je prijimanie ekonomickych utecencov, ktori nemaju vztah k praci a ziju bez snahy o integraciu do spolocnosti.

Unika mi logika takehoto kroku (a na toto bysom rad pocul Vasu odpoved) - stat by mal mat zaujem, aby zvysoval pocet ekonomicky aktivnych obyvatelov (pretoze to napr. zvysuje vyber dani). Preco by mal mat stat zaujem na tom, aby zvysoval podiel neintegrova(tel)nych, nevzdela(tel)nych a dlhodobo nepracujucich ludi vo svojom socialnom systeme?

Nie je to vo svojom principe oxymoron, ktory len vedie k znizovanu prijmov statu a zvysovaniu podielu obyvatelstva, ktore zije z vybranych dani pracujucej skupiny obyvatelstva?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group