ISSN 1335-8715

23-11-2009   Pavol Zlatoidský   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

„Fúzaté deti“ vo Vellinge

Okresné mestečko Vellinge susedí na severozápade s juhošvédskou metropolou Malmö. Okrem toho, že sa vyznačuje typickou ukľudňujúcou a pohodovou atmosférou malého juhošvédskeho mesta, obkopeného na severe úrodnými poliami a ovocnými záhradami a na juhu nádhernými plážami polostrova Skanör, má táto komúna povesť mesta pracujúcich. Zo susedného Malmö sa sem prisťahovalo veľa obyvateľov kvôli úniku pred kriminalitou v anonymnom, multikultúrnom veľkomeste a v neposlednom rade za nižšími komunálnymi daňami.

Reakcia na príspevok

RE: par poznamok
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 25-11-2009 10:02


"metody na jeho urcovanie este nie su zavedene"

Ved vam hovorim, ze su zavedene. Laskavo si zoskrolujte trochu vyssie a precitajte relevantnu smernicu. Pozrite sa, keby ste ako investigativny publicista za nieco stali, tak zodvihnete telefon, zavolate na Migrationsverket a poinformujete sa ako urcovanie veku vlastne funguje. Su tam mili ludia, radi vas vyvedu z temnoty ignorancie.

"Tie metody ktore existuju pracuju s presnostou povedzme +- 3-4 roky. Nie je to vela z hladiska ludskeho veku ale z hladiska toho, ci posudzovat niekoho ako dieta alebo dospeleho to je velmi nepresne (v nasom pripade je dost podstatne ci ma niekto 16 rokov alebo 20)"

Greulych-Pyle metoda na urcovane veku kosti, ktora sa bezne pouziva v europskom azylovom systeme, pracuje u rychlo sa vyvyjajucich adolescentov s presnostou maximalne +/-1 rok. Dohladajte si relevantne studie. V pripade potreby presnejsieho urcenia sa nerentgenuje len zapestie, ale aj ostatne kosti vratane lebky, prehliada sa chrup a ziadatel moze byt podrobeny psychologickym testom, cim sa presnost urcovania veku kumulativne zvysuje. Potreba takych detailnych kumulativnych testov na urcenie veku je ale v azylovom systeme skor nezvycajna.

"Fakt neviem ake svetlo a do coho ma clanok prinasat.Cielom je iba informovat o diani,nejaky komplexny rozbor imigracnej otazky nie je cielom (nie je vylucene v buducnosti).Nezavisle od akuýchkolvek rozborov imigr.otazky asi malokto bude suhlasit s tym ze ... "

Ja vas teda LEN TAK INFORMUJEM, ze nemate hmlistu predstavu, o com hovorite. Ked neviete (a ako sa zda ani nechcete vediet) v podstate nic o tom, ako prebieha azylova procedura a integracia azylantov do spolocnosti, nemozete ani kvalifikovane posudit to, ci Svedskemu migracnemu uradu tecie do topanok alebo nie.

K bodom 1.,2.,3. : Kedze ich separujete ako nezavisle na migracnej politike, v suvislosti s temou su teda bezpredmetne.

Co na tom, ze v procese vyzerate ako demagog, povrchne si racionalizujuci svoje xenofobne komplexy, ze.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group