ISSN 1335-8715

23-11-2009   Pavol Zlatoidský   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

„Fúzaté deti“ vo Vellinge

Okresné mestečko Vellinge susedí na severozápade s juhošvédskou metropolou Malmö. Okrem toho, že sa vyznačuje typickou ukľudňujúcou a pohodovou atmosférou malého juhošvédskeho mesta, obkopeného na severe úrodnými poliami a ovocnými záhradami a na juhu nádhernými plážami polostrova Skanör, má táto komúna povesť mesta pracujúcich. Zo susedného Malmö sa sem prisťahovalo veľa obyvateľov kvôli úniku pred kriminalitou v anonymnom, multikultúrnom veľkomeste a v neposlednom rade za nižšími komunálnymi daňami.

Reakcia na príspevok

RE: par poznamok
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 24-11-2009 18:14


Ved ja ani nereagujem na vas clanok, odpovedal som na otazku Marosa. Vase tvrdenie, ze urcovanie veku je "taky" problem a metody na jeho urcovanie este nie su zavedene a su v experimentalnom stadiu, sa vsak nezaklada na pravde. Ked o tomto budem rozpravat partnerom z Migrationsverket, tak sa asi pocikaju od smiechu.

Clanok ktory by ma zaujimal : http://www.rebell.dk/index.php?option=com_content&view=article&id=400:skaeggiga-qbarnq-och-en-foerljugen-debatt&catid=82:politik&Itemid=19...

Xenofobia rastie vsade, nad hlbsimi pricinami migracnych trendov ale bezny Ferko z Mokrej Chnapky (Torsten z Malmo, ak chcete} neuvazuje, na to je prilis pohodlny. Vas trivializacne ladeny clanok bohuzial vela svetla do tmy neprinasa, pretoze zahmlieva hranice medzi ekonomickymi migrantmi a azylantmi. Ked chcete seriozne a hlbkovo posudzovat to, ci niekto zneuziva socialny system alebo nie, tak sa podrobnejsiemu rozboru migracnej politiky (ci uz samotnej krajiny alebo na urovni Unie) a diferenciacii kategorii ziadatelov jednoducho nevyhnete.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group