ISSN 1335-8715

17-11-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Demokracia nie je samospasiteľná (Úvaha k 17. novembru)

Aj keď niektorí ľudia sú sklamaní ponovembrovým vývojom, Slovensko sa za tých 20 rokov zmenilo na nepoznanie. Všetky možnosti, aby sme stvárňovali našu osobnú i národnú budúcnosť máme (plus-mínus) otvorené. Je len na nás, do akej hĺbky sa rozhodneme tieto príležitosti využívať.

Reakcia na príspevok

demokracia
autor: kopuliak
pridané: 24-11-2009 0:26


'nie je cielom ale prostriedkom', je to pravdive konstatovanie s casovo obmedzenou platnostou.Samozrejme v pripade ak nepovazujeme zivot a skusenosti 4-5 generacii za vecnost.Ja si nemyslim, ze to co dnes povazujeme za najlepsie riesenie bude platit aj o 100 rokov, zatial stale plati, ze demokracia je spolocenske usporiadanie s najkratsou zivotnostnou v niekolko tisicrocnej historii ludstva.Som presvedceny, ze demokracia bude mat najkratsiu zivotnost z tychto znamych socialnych vzorcov.Nakoniec uz prezila jednu klinicku smrt pred cca 60 rokmi, dalsiu uz zvladne sotva.Chapem naivitu sucasnikov, ze to co prezivaju dnes potrva vecnost, iste si to mysleli vzdelani ludia aj v starom Rime v spravnom case.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group