ISSN 1335-8715

23-11-2009   Pavol Zlatoidský   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

„Fúzaté deti“ vo Vellinge

Okresné mestečko Vellinge susedí na severozápade s juhošvédskou metropolou Malmö. Okrem toho, že sa vyznačuje typickou ukľudňujúcou a pohodovou atmosférou malého juhošvédskeho mesta, obkopeného na severe úrodnými poliami a ovocnými záhradami a na juhu nádhernými plážami polostrova Skanör, má táto komúna povesť mesta pracujúcich. Zo susedného Malmö sa sem prisťahovalo veľa obyvateľov kvôli úniku pred kriminalitou v anonymnom, multikultúrnom veľkomeste a v neposlednom rade za nižšími komunálnymi daňami.

Reakcia na príspevok

par poznamok
autor: Maros
webstránka: http://marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 23-11-2009 20:02


nie som si celkom isty aky bol ciel tohoto clanku.
-
1) Je to taky problem stanovit vek imigranta? Keby islo iba o to, metody su a coraz viac sa zdokonaluju. Nie su tie "fuzy" iba vyhovorka a problem je uplne inde? Mimochodom mladistvi maju fuzy bezne. Alebo si azyl zasluzia iba deti do 12 rokov?
http://www.sciencedaily.com/releases/2007/11/071106101204.ht...
-
2) Aj ked clanok jednostranne predklada, ze su domaci proti obyvatelom sukromneho pozemku, tento predpoklad nie je v sulade napriklad s tymto:
http://www.thelocal.se/23302/20091117...
-
3) Ekonomickych imigrantov treba riesit, napadobne aj tempo imigracie. Mimochodom jedno z rieseni je aj ich rozptylenie nech sa nekoncentruju iba v Malmo a nevytvaraju uzavrete spolocenstva. Potom integracia pride bohvie kedy. Ake riesenia ponuka autor clanku? Iba sa pytam.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group