ISSN 1335-8715

23-11-2009   Pavol Zlatoidský   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

„Fúzaté deti“ vo Vellinge

Okresné mestečko Vellinge susedí na severozápade s juhošvédskou metropolou Malmö. Okrem toho, že sa vyznačuje typickou ukľudňujúcou a pohodovou atmosférou malého juhošvédskeho mesta, obkopeného na severe úrodnými poliami a ovocnými záhradami a na juhu nádhernými plážami polostrova Skanör, má táto komúna povesť mesta pracujúcich. Zo susedného Malmö sa sem prisťahovalo veľa obyvateľov kvôli úniku pred kriminalitou v anonymnom, multikultúrnom veľkomeste a v neposlednom rade za nižšími komunálnymi daňami.

Reakcia na príspevok

prispevok = ideovy ramec.
autor: matus stefanovic
e-mail: vevericka@borovice.sk
pridané: 23-11-2009 15:35


prispevok je mozno vyborny ako ukazka isteho ideoveho ramca, ktory sa tu /ale aj inde/ na webe prezentuje. V skratke- obyvatelia maleho mestecka nechcu utecencov, a to dokonca aj v tolerantnom a modernom Svedsku. Nuz.., budu si musiet zvyknut, ak nie dnes tak o tyzden. Pretoze o chvilu pridu Srbi, Rumuni, Macedonci alebo Palestincania. Europa bola a urcite aj bude multikulturna. inej cesty, aj kvoli demografii, niet. Ked som bol v Uppsale, meste asi 130 km sev. od Stokholmu, bol som prekvapeny kolko tam zije a studuje cernochov. Ale su tam aj Rusi a otvaraju si obchodiky s pelmenmi a s posuchmi. Mala kaviaren v centre zas patri Arabom z Iraku. Svedi v Uppsale si na to zvykli a ziju takto v pohode. Iste, zvyknut si na inymi je vzdy fuska, ale da sa to.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group