ISSN 1335-8715

22-09-2009   Roman Jančiga   Ideológia   verzia pre tlač

Liberalizmus a zmena paradigmy v teoretickej reflexii politiky

Nebola politická filozofia nahradená politickou ekonómiou a nebola politická veda nahradená ekonómiou ako vedou? A čo za touto zmenou stojí? Práve tento druh otázok sa nám vnára do mysle pri štúdiu liberalizmu. Liberalizmus - smer politickej filozofie, ktorý je bodom obratu. Nie však pre novosť a originálnosť myšlienok, s ktorými liberalizmus prišiel. Novosť liberalizmu spočiva skôr v otázkach, ktoré postuluje smerom k politike a v ich účele. Venujme sa preto chvíľu liberalnej politike a zmene, ktorú liberalizmus nepochybne priniesol do vzťahu politickej filozofie a politiky.

Reakcia na príspevok

RE: dobra rada
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 19-10-2009 13:56


"ale snáď vidíš rozdiely v demokracii pred 17.11. a po, či nie? ja ich vidím v každodennom živote. Napríklad som rád že sa na škole nemusím učiť tie drísty z marxizmu a leninizmu."

Kto rozmýšľa o podstate demokracie naozaj do hľbky, ten musí uznať, že demokracia v kapitalizme je fraška. Lumpenproletariát vládol vtedy a vládne aj dnes, keďže vtedajšia elita sa rozhodla, že chce podnikať a podmienky plánovaného hospodárstva pretransformovala na mafiánsku plutokraciu. Dnes sa lumpenproletariátu hovorí podnikateľská elita. Raz za pár rokov namotáva ľudí na marketingovú kampaň a tí si zvolia buď elitárskeho kariéristu A, B alebo C. Povinné učenie vedeckého komunizmu bolo nahradené iným hnusom. Kto benefituje, ten nemá dôvod kritizovať. Hlavne že Milka chutí.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group