ISSN 1335-8715

22-09-2009   Roman Jančiga   Ideológia   verzia pre tlač

Liberalizmus a zmena paradigmy v teoretickej reflexii politiky

Nebola politická filozofia nahradená politickou ekonómiou a nebola politická veda nahradená ekonómiou ako vedou? A čo za touto zmenou stojí? Práve tento druh otázok sa nám vnára do mysle pri štúdiu liberalizmu. Liberalizmus - smer politickej filozofie, ktorý je bodom obratu. Nie však pre novosť a originálnosť myšlienok, s ktorými liberalizmus prišiel. Novosť liberalizmu spočiva skôr v otázkach, ktoré postuluje smerom k politike a v ich účele. Venujme sa preto chvíľu liberalnej politike a zmene, ktorú liberalizmus nepochybne priniesol do vzťahu politickej filozofie a politiky.

Reakcia na príspevok

RE: dobra rada
autor: tomas.teicher
e-mail: tomas@slovenskooo.sk
pridané: 19-10-2009 13:43


"Národ v uliciach bol iba ľúbivé krovie"
ja si to nemyslím ale ťažko to vyvrátiť alebo dokázať. Či už bol národ iba krovie alebo nie, podstatné je že si zmenu želal. Bezohladu na CIA a čojaviemčo. Ludia si o tom absurdistane v ktorom žili vedeli utvoriť názor aj sami bez ohladu na americkú rozviedku. Však sme tu žili my nie CIA.
"keď už samotná demokracia stojí za psie e-é."
ale snáď vidíš rozdiely v demokracii pred 17.11. a po, či nie? ja ich vidím v každodennom živote. Napríklad som rád že sa na škole nemusím učiť tie drísty z marxizmu a leninizmu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group