ISSN 1335-8715

22-09-2009   Roman Jančiga   Ideológia   verzia pre tlač

Liberalizmus a zmena paradigmy v teoretickej reflexii politiky

Nebola politická filozofia nahradená politickou ekonómiou a nebola politická veda nahradená ekonómiou ako vedou? A čo za touto zmenou stojí? Práve tento druh otázok sa nám vnára do mysle pri štúdiu liberalizmu. Liberalizmus - smer politickej filozofie, ktorý je bodom obratu. Nie však pre novosť a originálnosť myšlienok, s ktorými liberalizmus prišiel. Novosť liberalizmu spočiva skôr v otázkach, ktoré postuluje smerom k politike a v ich účele. Venujme sa preto chvíľu liberalnej politike a zmene, ktorú liberalizmus nepochybne priniesol do vzťahu politickej filozofie a politiky.

Reakcia na príspevok

RE: Minimalne funkcie statu
autor: LIBERTARIAN
pridané: 24-09-2009 15:51


vlado :
Pises :

"- Dopravne projekty: PPP projekty sa stavaju za pomoci statu pri vyvlastnovani. V USA sa stavalo v situacii, ked novozabrate indianske teritoria este neboli v sukromnych rukach - islo vlastne tiez o to, ze stat indianov vyvlastnil.
- zdravotnictvo: "ludia sa ciganom poskladaju" dobrovolne? Alebo vacsina rozhodne, ze musi prispiet aj mensina, ktora sa chce len "zviest" na tom, ze to ostatni zaplatia (teda donutia ich prostrednictvom statu)?
- "krizovy fond": tie bankovky vo fonde sa pouziju na nakup a dopravu chleba z oblasti, kde nieje az taky nedostatok. "

- No super. Pouzivas argumenty, v ktorych stat hra ulohu nasilnika nad obcanmi : VYVLASTNOVANIE. Znarodnovanie sa ti tie pači ? Platit za ciganov, ktorym sa nechce robit ? To sa ti pači ????
Super argument, že "aj USA okradli indianov" !!! Tak sa dajme okradnut aj my.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group